Співробітники ДТЕК Київські електромережі розкопали кабель для ремонту, що проходив під землею у Києво-Печерській лаврі, та наштовхнулися на людські кістки, що їх, ймовірно, кинули туди робітники ще у 1970-х
Під час ремонтних робіт на високовольтному кабелі на території Києво-Печерської лаври співробітники ДТЕК знаходили людські кістки. Йдеться про древнє поховання, яке могло бути зроблене століття тому. Втім, цікаво, що першими знахідку зробили київські енергетики ще 50 років тому, але тоді вирішили кісток не чіпати, і просто поклали їх поверх кабеля.
Про моторошну знахідку розповів для Youtube-проєкту LUKI Вадим Буглак, співробітник ДТЕК Київські електромережі, що ремонтує й обслуговує кабельні лінії, розташовані під землею. За його словами, людські рештки він та його колеги знаходили декілька разів. Якось кістки розкопали на Подолі, просто біля гільз від набоїв крупного калібру часів ІІ світової війни.
"А ще, копали на території Києво-Печерської лаври, і знайшли залишки людських кісток. Ми ще тоді заради цікавості зробили декілька фотографій - яку знахідку зробили. Самі кістки знайшли не під кабелем, а зверху. Лінію, я подивився по кресленнях, прокладали у 1970 році. Можливо, ті кістки знайшли ті, хто клав кабель, а тоді вирішили просто зверху їх кинути - бо не знали, куди їх діти", - розповів Вадим Буглак.
Зі слів енергетика можна зробити висновок, що йдеться про древнє поховання. Можливо, йдеться про когось із монахів Лаври, або й про визначну постать у Києві. В будь-якому разі, моторошну знахідку енергетиків забрали священнослужителі Києво-Печерської лаври, аби потім перезахоронити кістки у призначеному для цього місці.
Нагадаємо, раніше Інформатор розповідав, що 2023 року під час археологічних досліджень на території Києво-Печерської лаври знайшли понад 4 тисячі більш чи менш значимих елементів - керамічних уламків різних видів, виробів зі скла, металу тощо. Частина з них датується раннім залізним віком - тобто, 6-5 ст. до н.е., і, ймовірно, належить до Милоградсько-Підгірцівської культури. Більшість знайшли у розкопах як раз під час дослідження Митрополичого саду у лаврі.
Також ми розповідали з посиланням на Сергія Тараненка, що з 2002 по 2008 роки на території Нижньої лаври було незаконно побудовано 16 великих корпусів. Всі роботи проводились без належних археологічних досліджень, через що державі нанесено збитки, що оцінюються в десятки мільйонів гривень. Мова про території всередині Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, де розташовано православний монастирський комплекс Української православної церкви на правах оренди.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.