Елегантне рішення проблеми з Садибою Зеленських: власник підписав папір про відновлення будівлі

Просто під час засідання консультативної ради департаменту культурної спадщини представник власника будівлі підписав Меморандум про її відновлення, втім, цей документ має рекомендаційний та інформативний характер, а отже, не зобов'язує до якихось дій

Садиба Зеленських відновлення прокуратура кримінальна справа історичні будинки
Для підписання офіційних документів з обіцянками представник власника обрав найдивніший з усіх можливих дрес-кодів. Фото: скрін-шот з відео Дмитра Білоцерковця

У КМДА знайшли елегантний вихід з ситуації зі знесенням 134-річної Садиби Зеленських. Забудовника змусили підписати меморандум про зобов'язання відновити знесену будівлю власним коштом. Втім, такий документ, що є загальноприйнятим у міжнародних відносинах, не накладає будь-яких обов'язків на його підписантів, і не має юридичної сили.

Про підписання меморандуму повідомив радник міського голови Києва та депутат Київської міської ради Дмитро Білоцерковець. Він зазначив, що заяву про відновлення історичної будівлі представник власника зробив під час засідання консультативної ради департаменту культурної спадщини. Повертати садибу до стану, у якому вона перебувала до пошкодження, власник буде під контролем громади — для цього ініціювали підписання відповідного меморандуму.

"Щойно після палкої дискусії під час засідання консультативної ради департаменту культурної спадщини представник власника садиби Зеленських завірив громаду та владу міста, що власним коштом відновить знищену будівлю. Щоб ці слова не залишилися словами, фракція "УДАР" ініціювала підписання відповідного меморандуму між власником, департаментом культурної спадщини та представниками громади. Саме під контролем громади власник має повернути садибу до стану, в якому вона перебувала до пошкодження", - написав Білоцерковець.

Зазначимо, що меморандуми є документами, що найчастіше застосовуються у міжнародних відносинах. Причому у цьому випадку документ засвідчує наміри сторін чи позиції, а не як документ, що має юридичну силу чи надає гарантії (приклад - Будапештський Меморандум). У комерційних відносинах це документ, що фіксує аналіз окремих положень чи певну інформацію, також це може бути лист-нагадування про щось.

Крім того, депутат міськради додав, що поліцейські вже провели обшуки у власників будівлі та в будівельній компанії, що проводила знесення. Водночас прокуратура повідомила про підозру співвласнику Садиби Зеленських, який дав вказівку щодо знесення споруди. Його дії кваліфіковано як умисне знищення майна, на яке судом накладено арешт (ч. 1 ст. 388 ККУ).

Також арешт наклали на техніку, якою користувались будівельники. Вирішується й питання про притягнення до кримінальної відповідальності інших осіб, які брали участь у незаконному знесенні будівлі. Втім, санкція статті передбачає до 2 років обмеження волі, тож єдине, що загрожує зловмисникам, - це відмітка про судимість в особових справах.

Як зносили Садибу Зеленських та чому забудовник пішов на угоду з КМДА

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що спроба захисту громадою Києва ще однієї історичної будівлі кінця ХІХ ст. зазнала поразки. Ввечері 19 липня будівельники знесли Садибу Зеленських 1890 року побудови у середмісті столиці. Це відома будівля, про неї не раз писав Інформатор та інші ЗМІ, пам'яткоохоронці не раз мітингували з вимогою надати їй охоронний статус, створювали петиції - а зважаючи на назву, зверталися по захист навіть до президента. Жоден з цих заходів не був результативним: садиби на вул. Кониського, 22 не стало.

А вже наступного дня з'явилася новина про те, що Київрада позиватиметься в суді до забудовника, який несанкціоновано зніс Садибу Зеленських, та до власників знищеної будівлі. Також була озвучена вимога заново відбудувати садибу в тому вигляді, який вона мала.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ