Дуальна форма навчання: київський університет спорту готуватиме експериментальних фахівців з реабілітації

Завдяки експериментальному проекту студенти набудуть професійного досвіду ще під час навчання, для чого працюватимуть з пацієнтами в медзакладах

реабілітація
Потреба в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта наразі дуже велика

Міністерство охорони здоров’я України запускає експериментальний проект із підготовки фахівців з реабілітації за дуальною формою навчання. Це означає, що теорія вивчається в учбовому закладі з педагогом, а практика - на робочому місці під керівництвом наставника, у цьому випадку - фахівця медичного закладу з реабілітації. Причому практиці відведено 45% від усього навчального часу.

Серед київських вишів можливість взяти участь у цьому експерименті отримав Національний університет фізичного виховання і спорту України, повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Адже тут здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю «Терапія та реабілітація» («Фізична терапія, ерготерапія»). Ціль проста - забезпечити потужну практичну підготовку фахівців з реабілітації вже у виші, аби після закінчення випускник вийшов на роботу вже “готовим” спеціалістом, якого не потрібно ані навчати, ані перенавчати. Потреба в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта наразі велика, тож краще не гаяти часу.

“Студент отримає контрольований доступ до роботи з пацієнтом, до того ж матиме мотивацію – заробітну плату. Заклади охорони здоровʼя своєю чергою матимуть можливість впливати на формування змісту освітніх програм. Усе це допоможе нам покрити потребу в асистентах фізичного терапевта та ерготерапевта уже найближчим часом та підвищити якість медичної освіти загалом”, - зазначив у Facebook Віктор Ляшко. 

Аби взяти участь у проекті, студенти мають подати заяву про переведення на дуальну форму здобуття освіти, пройти відбір у закладі вищої освіти та закладі охорони здоров’я й підписати тристоронній договір і трудову угоду. 

Ті, хто вже вчиться, можуть долучитися за певних умов:

  • щонайменше три роки навчання на денній формі;
  • підготовка за спеціальністю 227 «Терапія та реабілітація» (227 «Фізична терапія, ерготерапія») у закладах вищої освіти, що є учасниками експериментального проекту; 
  • високі показники успішності за попередній навчальний рік. Не менше 80% для здобувачів ступеня бакалавр — третій рік навчання, для здобувачів ступеня магістрів — перший рік навчання. Або ті, хто під час вступу на магістерський рівень отримали щонайменше 75% максимальної кількості балів для вступу на спеціальність 227;
  • успішна співбесіда в обраному закладі охорони здоров’я.

До речі, поки проект запланований на два роки, у разі його успішності буде масштабований на інші виші. Наразі, крім Національного університету фізичного виховання і спорту, у ньому беруть участь Дніпровський медуніверситет, Сумський державний університет, Львівський університет фізичної культури.

До ТОП-10 вишів України за кількістю абітурієнтів потрапили 6 київських: які саме

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що до ТОП-10 українських університетів за кількістю поданих заяв про вступ потрапили 6 київських вишів. Це Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, НТУ “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”, Державний торговельно-економічний університет, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Київський столичний університет ім. Бориса Грінченка, Національний авіаційний університет.

Також ми писали, що КНУ ім. Тараса Шевченка та Белградський університет підписали угоду про взаємне створення науково-освітніх центрів у обох столицях. Обидва навчальні заклади підписали угоду, що передбачає поглиблення співпраці на академічному рівні. Зрештою, це - не єдина спроба українського та сербського суспільств порозумітися одне з одним, проте може стати однією з найбільш вдалих.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube