За більш ніж 90 років своєї історії він декілька разів перейменовувався та пройшов шлях від авіаційних курсів до партнера держави в напрямку оборонних технологій
Отримав свою назву у серпні 1933 року, Київський авіаційний інститут нині повертає не тільки її, а й статус провідного технічного вишу. Нині його трансформація спрямована на співпрацю з державою у галузі оборонних технологій для перемоги України. Тепер КАІ - це не тільки про обслуговування літаків, а й про дрони, РЕБ, антени, кібербезпеку, штучний інтелект, розмінування і цивільну безпеку.
Про це на своїй сторінці в соцмережі повідомила ректорка Національного авіаційного університету Ксенія Семенова. За її словами, виш повертає собі оригінальну назву - Київський авіаційний інститут. А його історія почалася на початку XX століття - з авіаційних курсів, які були організовані при Київській політехніці.
За більш ніж 90 років своєї історії Київський авіаційний інститут кілька разів змінював назву. Вперше - у 1947 році, коли став Київським інститутом цивільного повітряного флоту ім. К. Є. Ворошилова. Потім були інститут цивільного повітряного флоту, інститут цивільної авіації, інститут інженерів цивільної авіації, інститут інженерів цивільної авіації ім. 60-річчя утворення СРСР, Київський міжнародний університет цивільної авіації, Національний авіаційний університет. І, нарешті, вже у 2023 році - Державний університет «Київський авіаційний інститут».
“Початок 20 століття був початком авіації. І Україна була однією з матерів авіації. Серійні літаки в Одесі, експериментальні виробництва і конструкторські бюро у Києві. Українські конструктори, інженери, авіатори знаходили спосіб творити не залежно від того, в які політичні перепетії чи історичні трагедії потрапляла Україна. Держава Скоропадського, УНР чи окупація совецьким союзом. Бо літаки і ракетну програму імперії створювали українці. На жаль, для імперії, а не для власної країни.
Зараз, під час війни Україна повертає собі статус технологічної держави. Але вже ніхто не присвоїть собі наші заслуги, ніхто не зупинить наш прогрес. Тому що ми або самі робимо для себе зброю, або наше існування під питанням”, - зазначила в своєму дописі Ксенія Семенова.
За словами ректорки, виш не тільки отримає “нову стару” назву, а й стане defense tech університетом, який готує людей і технології для перемоги України. Київський авіаційний має стати інженерним технічним вишем, який активно співпрацює з державою в напрямку оборонних технологій. Для цього є нова команда - це випускники НАУ та фахівці, які розуміють стратегічне значення авіаційного.
Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що до ТОП-10 українських університетів за кількістю поданих заяв про вступ потрапили 6 київських вишів. Це Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, НТУ “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”, Державний торговельно-економічний університет, Київський національний економічний університет ім. Вадима Гетьмана, Київський столичний університет ім. Бориса Грінченка, Національний авіаційний університет.
Також ми писали, що КНУ ім. Тараса Шевченка та Белградський університет підписали угоду про взаємне створення науково-освітніх центрів у обох столицях. Обидва навчальні заклади підписали угоду, що передбачає поглиблення співпраці на академічному рівні. Зрештою, це - не єдина спроба українського та сербського суспільств порозумітися одне з одним, проте може стати однією з найбільш вдалих.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.