Дослідження: 78% від зарплати у Києві з'їдає оренда житла

У Києві співвідношення вартості оренди житла до рівня середньої зарплати є одним з найвищих по країні

Оренда житла та зарплати у Києві
Щоб винаймати житло у Києві, треба витратити в середньому 78% від доходу

У Києві співвідношення вартості оренди житла до рівня середньої зарплати є одним з найвищих по країні. Так, щоб винаймати однокімнатну квартиру, пересічному киянину треба витратити 78% від його зарплатні. З усіх українських міст вищим показник є тільки у Львові, де співвідношення складе 80%.

Про це йдеться у дослідженні доступності оренди, що провели Work.ua та DIM.RIA. Виявилося, що київські ціни на оренду житла є чи не найменш доступними з усіх по країні. Так, за середньої рентної ставки у 15,5 тис. грн винаймати квартиру продавцям-консультантам, комплектувальникам-вантажникам чи касирам буде вкрай складно, оскільки для них сума ренти складе майже 100% від зарплатні.

Найлегше винаймати квартиру в столиці буде менеджерам з продажу та менеджерам з роботи з клієнтами, для них цей показник становитиме приблизно 50-60% доходу. В середньому ж за оренду житла в столиці киянину треба викласти 78% від середньої зарплати. З усіх українських міст цей показник є вищим лише у Львові, 80%, проте сама оренда житла там дешевше (14,7 тис. проти 15,5 тис. в столиці).

За оренду житла в Києві треба викласти в середньому 78%
За оренду житла в Києві треба викласти в середньому 78%

Найнижче співвідношення орендних ставок до середньої зарплатні - в прифронтових містах. Так, в Херсоні воно складає 21%, а у Харкові - 34%. Цікаво, що аналогічні показники для американських міст також зазвичай непосильні для орендарів - за даними The Economist, загалом 62 зі 100 найбільших міст США виявились надто дорогими для самостійної оренди. В середньому частка доходу домогосподарства, що витрачається на оренду, там складає 30%, що означає, що середня родина там "обтяжена орендою".

Де у Києві платять найбільше та скільки грошей треба для комфорту

Нагадаємо, Інформатор писав, що для комфортного життя в столиці треба заробляти мінімум 29,5 тис. грн. Цих грошей, за даними сервісу Numbeo, має вистачити на оренду житла, харчування, одяг, транспорт та дозвілля. Автори дослідження стверджують, що орієнтовні видатки одного киянина складають приблизно 18,8 тис. грн без оренди житла.

Також ми перевіряли актуальні вакансії Центру зайнятості, щоб з'ясувати, де киянам пропонують більше 100 тисяч гривень зарплатні. Такі пропозиції на ринку праці є: мова про інженерів-програмістів, інженерів з програмного забезпечення та їх розробки та тестування.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ