Скільки треба заробляти для комфортного життя у Києві: ціни та зарплати

Читать на русском

Дослідження показало, що середньостатистичної зарплатні має вистачити для комфортного життя у Києві, якщо не орендувати житло

Читать на русском
Вартість життя у Києві
У день відновлення роботи МакДоналдс вишикувалися черги - так саме, як і під час роботи ярмарок

Дослідження показало, що середньостатистичної зарплатні має вистачити для комфортного життя у Києві, якщо не орендувати житло

Для комфортного життя у Києві необхідно заробляти 29,5 тисяч гривень. Цих грошей має вистачити на оренду житла, харчування, транспорт, одяг та дозвілля. Про це свідчать дані сервісу Numbeo.

На сайті зазначається, що орієнтовні видатки одного киянина складають приблизно 18,8 тисяч гривень без оренди житла. Родина з чотирьох осіб витрачатиме на життя 65,1 тисячі гривень. Ці дані, як зазначено на сайті, приведено згідно опитуванням 270 киян за останні 12 місяців, а останнє оновлення даних відбулося в листопаді.

Оренда житла та комуналка

Найбільші видатки киян, що не мають власного житла, - на оренду квартир. Однокімнатні в центрі міста коштують в середньому 18,5 тис грн на місяць, такі саме, але у віддаленому районі обійдуться в 10,7 тис грн. Трикімнатні помешкання в центральному районі міста стануть в 32,8 тис грн, а у спальних районах - в більш помірковані 19,9 тис грн.

Комунальні послуги також забирають великий відсоток з щомісячного бюджету. Так, за даними опитувань, на утримання квартири у 85 кв.м. кияни витрачають в середньому 3,8 тис грн. Сплата рахунків за Інтернет та мобільний зв'язок забирає в середньому 430 грн.

Кафе й ресторани

Обід в недорогому ресторані/фастфуді стане в середньому в 300 грн. Випити кави коштуватиме 54 грн, стверджує проєкт numbeo.com з посиланням на опитаних киян.

Меню в МакДоналдс обійдеться в середньому в 200 грн (зважаючи на різні пропозиції, що є в меню закладу). Пляшка українського пива в закладі коштуватиме близько 50 грн, імпортованого - 67 грн.

А от вечеря з трьох страв в ресторані середньої руки обійдеться в 1200 грн. При цьому "розбіг" цін в респондентів був досить значним, від 900 до 3 тис грн - відповідно, в кожного своє розуміння "середнього ресторану".

Ціни на продукти

Літр молока обійдеться в середньому в 40 грн, півкіло хліба - майже 30 грн. Кіло рису відвідувачі оцінюють в 63 грн, десяток яєць - у 76 грн. Кіло українського сиру коштуватиме 329 грн, а кіло куриного філе - 156 грн.

Кілограм помідорів стане у 85 грн, картоплі - в 18,6 грн. Банани коштують 56,5 грн, а кіло яблук - 27,2 грн. Якщо пиво українського виробництва купувати в маркеті, воно коштуватиме вже майже 33 грн, а іноземне - майже 55 грн. Пляшка середнього за ціною вина стане в 200 грн.

Транспорт та спорт

Зазначається, що квиток на одну поїздку коштує в середньому 10 грн (середнє між 8 грн за поїздку в міському комунальному транспорті, що коштує 8 грн, та маршрутках, що везуть від 15 грн за поїздку). Подача таксі обійдеться в 67 грн, плюс приблизно 12 грн за один кілометр руху.

Місячний абонемент на спортзал (фітнес-клуб) для дорослого буде коштувати 1,08 тис грн, а оренда тенісних кортів на одну годину - 605 грн.

Одяг, взуття та розваги

Пара джинсів, за словами респондентів, стане у 2,6 тис грн, якщо купувати брендові Levis 501 (чи аналог). Літня сукня в H&M коштуватиме приблизно 1,5 тис грн. Пара бігових кросівок стане майже в 3,2 тис грн, а пара чоловічого шкіряного взуття - в 3,6 тисячі.

Один сеанс в кіно, за даними опитаних, обійдеться в 200 гривень (тут респонденти показали "розбіг" від 140 грн в недорогих кінотеатрах до 300 грн в мережевих 3D).

Зарплати

Врешті-решт, кияни поділилися даними про те, яку зарплатню отримують на місяць після вирахування всіх податків та зборів. Виявилося, що ця сума приблизно дорівнює необхідній для проживання - але у власному житлі: 18,9 тис грн. Слід зазначити, що йдеться про середнє арифметичне, виведене з усіх сум, що називали респонденти сайту.

Раніше називали "комфортну" суму в 35 тисяч

Слід врахувати, що під час попереднього опитування, проведеного 2022 року компанією Gradus Research, міське населення України назвало достатнім рівень зарплатні у 25 тисяч гривень. При цьому найбільшу суму, 35 тисяч, називали саме кияни.

До того ж, в різних сферах спостерігаються кризові явища. Лише за осінь у Києві було закрито 30 ресторанів. За прогнозом ресторанного критика Ольги Насонової, це ще не кінець: весною ринок громадського харчування буде іншим.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.