Дійшов до Верховного Суду: київський активіст присоромив забудовників та Київраду

Судді створили прецедент, прийнявши рішення, що може звести нанівець наміри забудувати цінні державні землі, а головним антигероєм у цій історії є якраз міська рада, яка прийняла Детальний план території всупереч Генплану Києва

Забудовник Київрада активіст рішення суду
Землі агрокомбінату "Пуща-Водиця" розташовані просто за ділянкою Великої кільцевої на півночі міста

Незвичний поворот отримала історія із боротьбою активістів з забудовниками на столичній Оболоні. На початку серпня Верховний суд прийняв рішення, що може звести нанівець наміри забудувати землі агрокомбінату "Пуща-Водиця" (вулиці Юрія Кондратюка та Петра Калнишевського). З цією забудовою пов'язують "Столицю груп" Владислави Молчанової. А одним із головних антигероїв у цій історії стала Київрада, яка, власне, й затвердила це будівництво три роки тому.

Позов про протиправність детального плану території (ДПТ), затвердженого ще 2021 року Київрадою, подав активіст Олександр Кучерявий, пише Телеграф. У підсумку він дійшов до Верховного Суду, довівши, що порушуються його законні права. Фактично, суд визнав ДПТ, де планується забудова, таким, що не відповідає Генеральному плану Києва, положення якого є обов’язковим для таких документів.

"Колегія суддів дійшла висновку, що оскаржувані рішення підлягають скасуванню із направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції", - йдеться у тексті ухвали суду.

Історія сягає ще кінця "нульових". 2008 року між Держпідприємством "НДВА "Пуща-Водиця" та низкою компаній, афільованих із відомим забудовником "Столиця Груп", було укладено низку так званих "інвестиційних договорів". У результаті кілька сот гектарів землі на півночі Києва було передано під забудову компаніям Влади Молчанової. А частина ділянок пізніше була забудована (це "Варшавські" мікрорайони на Виноградарі).

Починаючи з 2013 року різні правоохоронні органи (Нацполіція, прокуратура і навіть ДБР) ініціювали декілька кримінальних проваджень щодо цієї ситуації – за фактами незаконного відчуження землі та неправомірності згаданих інвестиційних договорів. Також позови подавали Агрокомбінат "Пуща-Водиця" та Фонд держмайна (підприємство перебуває у його підпорядкуванні). Втім, безрезультатно.

Детальний план території для Пущі-Водиці погодили ще 2015-го, причому тоді цим питанням опікувався екс-заступник голови КМДА Павло Рябікін (звинувачувався у передачі собі самому земельної ділянки) та екс-директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА Андрій Вавриш (пізніше і сам став забудовником). Згідно з ним, на землях агрокомбінату мали б звести 19 багатоповерхівок.

А от на голосування Київради ДПТ по Оболоні (вул. Кондратюка-Калнишевського) винесли у квітні 2021-го. З першого разу депутати документ "провалили". Згодом, у травні того ж року, до Кличка звертався Фонд держмайна з проханням відкласти затвердження документа. Але вже у червні ДПТ було затверджено. Як писали ЗМІ, головними лобістами рішення були депутати від фракції "Батьківщини" у Київраді - Денис Москаль, голова екологічної комісії міськради, та Віталій Нестор, який, як стверджували ЗМІ, одружений із сестрою цивільного чоловіка забудовниці Молчанової.

Нині Верховний Суд створив цікавий прецедент: хоча його рішення й не ставить остаточну крапку у питанні правомірності ДПТ, а передає справу на розгляд у суд першої інстанції, воно фактично зобов’язує цей суд під час нового розгляду справи врахувати відповідності ДПТ Генеральному плану Києва. І таке рішення Верховного Суду є обов’язковим для судів нижчих інстанцій.

Храм на півночі Оболоні та аква паркінг біля острова: проти чого протестують місцеві мешканці

Нагадаємо, нещодавно Інформатор розповідав про протест місцевих мешканців проти будівництва храму. Вони наполягають: не було ані громадських слухань, ані схвалення місцевою спільнотою. Навіть більше - церкву зводять поряд з дитсадочком, техніка їздить тротуаром, а будівельники першим чином вирубили старі дерева, що росли у дворі. Протистояння уже перейшло до силової фази: ввечері 1 квітня дехто з місцевих мешканців спробував повалити паркан, що оточує будмайданчик, і пошкодив майно Парафії Пресвятої Трійці УГКЦ. Інформатор вислухав усі сторони конфлікту.

Також ми писали про те, що київський міський голова знайшов "найактуальнішу" тему, щоб обговорити з пораненими захисниками, що перебувають у Києві на реабілітації. Про зустріч з ними на новому відпочинковому майданчику Оболонського острова та частування ми вже писали днями. На думку Віталія Кличка, воїни, що приїхали порибалити та, за словами мера, самі просили його про таку можливість, хотіли почути від нього про... парковку.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube