Делегація з Київради потрапила в епіцентр французьких протестів у місті Нант

Читать на русском

Цього разу під час візиту до Європи товариші по Київраді, секретар Володимир Бондаренко та депутат Леонід Ємець, потрапили просто у епіцентр протестів антифашистів проти посилення націоналістичної партії Марін Ле Пен у французькому уряді

Читать на русском
Візит посадовці Київради депутати ЄС протести
Мітинги й демонстрації вирували у Нанті впродовж майже трьох годин ввечері у неділю

Цього разу під час візиту до Європи товариші по Київраді, секретар Володимир Бондаренко та депутат Леонід Ємець, потрапили просто у епіцентр протестів антифашистів проти посилення націоналістичної партії Марін Ле Пен у французькому уряді

Днями делегація Київради знову вирушила у європейський вояж, причому до її складу вчергове увійшли секретар міськради Володимир Бондаренко та депутат від "Євросолідарності" Леонід Ємець. Напочатку травня, нагадаємо, обидва відвідали шотландський Единбург із необов'язковим, але пізнавальним візитом. Цього разу друзі вирушили до французького міста Нант, що майже на березі Біскайської затоки на заході країни. Але пригоди були ще цікавіше, ніж минулого разу.

"Взаємодія" та "координація", і головне не переплутати

Формальним приводом для поїздки став саміт "European University for Well-Being" ("Європейський університет заради добробуту"). Підстави перебувати на заході фактично були лише в одного з гостей - Ємець є проректором Київського столичного університету ім. Бориса Грінченка. Бондаренко у ньому тільки навчався, та й то, випустився лише 2019-го. Також у делегацію входив ректор КНУ ім. Т. Шевченка Володимир Бугров.

Подібні зустрічі, саміти та конференції є, за великим рахунком, приводом зустрітися, потиснути руки, обговорити важливі "на папері" питання. А згодом закріпити міцні стосунки між Києвом і Нантом (Лідсом, Ріо-де-Жанейро, Уагадугу) у місцевому ресторані. У Нанті, до речі, роблять чудове мюскаде - це найвідоміше вино регіону, і немає нічого смачнішого за його поєднання з устрицями, також, звісно, автохтонними.

Зазвичай після таких зустрічей політик надиктовує своєму прес-секретареві декілька рядків, з яких дуже складно зробити справжній висновок про предмет перемовин. Конкретику ретельно ховають під словами "взаємодія", "спільні зусилля" та "координація". Власне, слово Володимирові Бондаренку:

"Спільно з європейськими колегами фокусувались на планах подальшої взаємодії з метою залучення допомоги та ресурсів в Україну. Домовились із Нантом про співпрацю у ряді проєктів, зокрема щодо підготовки Києва до зими, допомоги внутрішньо переміщеним особам та програмі з ментального здоровʼя. Остання може бути реалізована спільно із київськими закладами вищої освіти та Нантським університетом", - зазначив секретар міськради, додавши-таки слово "координація" в останнє речення (там йшлося про "координацію допомоги Києву" з боку пані мера 300-тисячного регіонального Нанту для трьохмільйонного Києва).

Феномен української краватки у краї французьких виноробів

Висновок про неформальний характер заходу можна зробити, якщо дослідити світлини, ретельно відібрані прес-службою та викладені у Facebook Київської міськради. З усіх, хто представлений на цих знимках, краватки є лише на ректорові Бугрові - йому, як професору кафедри історії філософії, просто не можна інакше, та на Володимирові Бондаренку. Причому останній демонструє аж дві: "офіційну" темно-сіру з голубим відливом та грайливу, бордову. Ємець, хоча й цілий проректор, краваткою знехтував.

Володимир Бондаренко і Володимир Бугров (на лівій світлині крайній справа) були єдиними учасниками заходу в краватках, що трохи робило їх схожими чи то на мормонів, чи на радянських інженерів
Володимир Бондаренко і Володимир Бугров (на лівій світлині крайній справа) були єдиними учасниками заходу в краватках, що трохи робило їх схожими чи то на мормонів, чи на радянських інженерів

А от для розуміння іншого контексту візиту, всередині якого опинилися Бондаренко та Ємець, згадаємо, що днями у Франції пройшов перший тур парламентських виборів. Він став для країни холодним дощем - з одного боку, на виборах перемагають кандидати від ультраправої партії Марін Ле Пен (відомої симпатіями до українських ворогів). З іншого - абсолютну більшість в уряді вона не сформує, відтак, торгуватиметься за коаліцію.

Після І туру у низці французьких міст вибухнули мітинги та акції протесту проти посилення партії Ле Пен "Національне об'єднання". Йдеться не про підготовлені заздалегідь, а про спонтанні та дуже емоційні виступи у Парижі, Ліоні, Ліллі і тому-таки Нанті. Тут, у західному містечку, зазначає видання linternaute.com, в неділю ввечері антифашисти більше за дві години марширували центром міста.

"До тисячі людей вийшли на марш в неділю ввечері у Нанті. Співробітники CRS ("Республіканський підрозділ безпеки", поліція особливого призначення - Ред.) застосували проти них сльозогінний газ. Зрештою, мітингувальники розійшлися близько 23:30", - пише про події місцеве видання "20 хвилин".

Мітинг антифашистів вирував у Нанті впродовж майже трьох годин
Мітинг антифашистів вирував у Нанті впродовж майже трьох годин. Фото "20 хвилин" та linternaute.com

Вочевидь, українська делегація не могла не побачити мітинги та демонстрації. Ймовірно, вони могли б навіть підтримати місцевих "антифашистів" - адже з української точки зору боротьба йде за недопущення до влади "друзів Путіна", що приходять на хвилі ренесансу правих та консервативних рухів по всій Європі. Уявіть лише "Liberte! Egalite! Fraternite!" у виконанні секретаря міськради. Але такі гасла краще висловлювати без краваток.

Заборона? - Ні, не чули: Кличко, його заступники та депутати Київради вільно їздять світом

Нагадаємо, у листопаді 2023 року Інформатор писав, що депутати Київської міськради, чиновники КМДА та й сам мер Віталій Кличко продовжують їздити за кордон, не зважаючи на заборону таких візитів з боку президента. Відповідні повідомлення можна знайти як в новинах на офіційних сайтах органів самоврядування, так і на сторінках в соцмережах. Як і раніше, підставою для виїзду стають міжнародні форуми та конференції. І все це - попри офіційну заборону на виїзд за кордон без справді поважних причин з боку президента.

А вже наприкінці березня ми розповідали про такі самі вояжі з боку керівниці Департаменту суспільних комунікацій КМДА Мирослави Смірнової, яка щойно напочатку січня прийшла на посаду. Вона подалася до столиці Бельгії Брюсселя: чиновниця стверджує, що веде плідну роботу. Втім, подібні візити можуть стати черговим фактором, який ще більше ускладнить стосунки між Хрещатиком, 36 та Банковою.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.