Чоловік вимагає від авіакомпанії компенсацію 1 003441 гривень за затримку вильоту з Борисполя до Тель-Авіва - на чий бік став суд

Читать на русском

Чоловік отримав повідомлення про скасування рейсів на електронну адресу

Читать на русском
Бориспіль
Чоловік вимагає авіакомпанію виплатити йому компенсацію за затримку вильоту з Борисполя до Тель-Авіва

Чоловік отримав повідомлення про скасування рейсів на електронну адресу

Чоловік витратив на квитки 2 613 гривень з Борисполя до Тель-Авіва та у зворотному напрямку. Одна рейси скасували. Він вимагає авіакомпанію повернути витрачені кошти.

Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва. Чоловік придбав на офіційному сайті ПрАТ "Авіакомпанія "МАУ" квиток за маршрутом Київ Бориспіль-Тель-Авів на 21.05.2020 року за ціною 1 322 гривень. Також він придбав квиток за зворотним маршрутом Тель-Авів-Київ Бориспіль за ціною 1 291 гривні. Згодом на його електронну адресу надійшло повідомлення про скасування рейсів. 

Чоловік заповнив та надіслав авіакомпанії через його офіційний сайт необхідні форми на повернення коштів за невикористані квитки. Однак це виявилось безрезультатним. Лише після отримання авіакомпанією копії позову та ухвали про відкриття провадження у справі, йому повернули кошти за невикористані авіаквитки. 

"Відповідно до умов укладеного між сторонами договору, строк повернення коштів не настав, оскільки позивач не надав документів, що посвідчують його особу. Вимоги щодо стягнення інфляційних витрат, 3% річних та упущеної вигоди не підлягають задоволенню, оскільки дата нарахування зазначених виплат не настала через упущення позивача", - заявили в авіакомпанії.

Яким було рішення суду? 

Позов чоловіка частково задовольнили. З авіакомпанії на його користь стягнуть 73 гривень - інфляційних, 32 гривні - річних, а також 112 гривень збитків. 

"Позивач довів факт неправомірного не повернення коштів з моменту подання першої претензійної заяви та до моменту надходження від відповідача на рахунок коштів у розмірі 2 623 гривень за невикористання авіаквитків. Суд дійшов висновку, що з відповідача на користь позивача підлягають стягненню відповідальності за прострочене виконання грошового зобов'язання, які складаються з: інфляційних витрат у розмірі 73 гривень, 3% річних у 32 гривень, упущеної вигоди у розмірі 13% річних за банківським вкладом у розмірі 112 гривень", - додали у суді. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.