Повістки видає тільки центр комплектування, та відправляти на медкомісію теж можуть виключно тільки там.
Станом на 27 травня 2024 року 6 тис. 804 людини оновили свої облікові дані в Києві через центри надання адміністративних послуг (ЦНАП), а в мобільному додатку Резерв+ – понад 1 мільйона людей. Актуалізувавши дані одним із трьох рівнозначних способів: в додатку Резерв+, в центрі комплектування або ЦНАПі військовозобов’язаний отримує унікальний номер, за яким його ідентифікують у системі. Проте оформити відстрочку можливо тільки у воєнкоматах. Про це директор департаменту надання адміністративних послуг Київради Наталія Шамрай розповіла сайту РБК-Україна 29 травня 2024 року.
З 18 травня 2024 року центри надання адміністративних послуг по всій Україні розпочали приймати військовозобовʼязаних, які мають оновити свої дані. Це вимога закону про мобілізацію.
«Першому чоловіку, який прийшов оновити дані о 9 ранку, о 9.20 вже видали витяг. Він сам не очікував, думав треба буде приходити окремо. Але йому прийшло повідомлення, і він повернувся забрати документи», - розповіла Наталія Шамрай.
Загалом прийом у центрі триває 7-10 хвилин. Після цього доведеться почекати, поки дані оновляться.
«В залежності від технічної спроможності системи, чекати доведеться від 10 хвилин до кількох годин, - пояснила директорка департаменту. - Якщо витяг не сформувався відразу, ми видаємо людині опис прийнятих документів. Це є підтвердженням того, що людина прийшла до ЦНАПу, зробила заявку на оновлення даних і чекає на результат. А коли все готово, в смс-повідомленні приходить сповіщення, і роздрукований адміністратором з проставленим печаткою та підписом витяг можна забирати».
Киян попереджають, що трапляються відмови в оновленні даних. В таких випадках треба йти до центрів комплектування.
«Коли людина оновила дані, то побачила відображення відомостей про неї, і ця інформація може бути не повною. Наприклад, є бронювання, але дані про це відсутні, то відділ кадрів, який його бронював, при наступній звірці по документах в ТЦК звертає увагу на це. І така інформація вноситься, а через день-два вона відобразиться в системі», - пояснила директор департаменту надання адміністративних послуг Київради Наталія Шамрай.
За її словами станом на 27 травня цього року 6 тисяч 804 людини оновили свої облікові дані в Києві саме через ЦНАП. За інформацією РБК-України, в мобільному додатку Резерв+ це зробили понад 1 мільйона людей.
«Оновивши дані одним із трьох способів (в додатку Резерв+, в ТЦК або ЦНАПі), військовозобовʼязаний виконав вимогу закону і не отримає штраф за те, що цього не зробив, - нагадали в Київраді. - Як в додатку, так і у витягу з ЦНАПу, є унікальний номер. Такий самий є і у військовому квитку. За ним ідентифікують військовозобов'язаного».
У Києві Центри надання адміністративних послуг працюють із понеділка по суботу з 09:00 до 18:00. Поставити питання можна за номерами 202-60-38 і 202-60-39. Крім того, можна звернутися, написавши на електронну пошту: cnap_info@kyivcity.gov.ua.
Де їх можна знайти:
Інформатор писав, що у Голосіївському районі Києва відкрився новий ЦНАП.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.