Черепаха-аха розбрату: дитячий виступ біля Андріївської церкви розсварив киян

Після святкування дня народження Андріївського узвозу соцмережами понеслися хвилі хейту через “не ту” пісню та неправильно обране місце для виступу

пісня діти
Напевно, за багаторічну історію цієї пісеньки черепаху вперше так критикували

На святкуванні на честь однієї з головних вулиць Києва, яке відбулось 7 вересня, було багато музики. У день народження Андріївського узвозу тут виступали артисти Театру оперети, музиканти Київського муніципального духового оркестру, дитячі колективи. Але якщо хода дитячих духових оркестрів просто пройшла повз Андріївської церкви, то вокально-хореографічному ансамблю «Зернятко» не пощастило.

Діти виступали на вулиці біля зачинених воріт храму, який вже декілька років здебільшого працює як музей. Богослужіння тут проводяться лише на свята та щонеділі. І саме місце їхнього виступу викликало обурення серед багатьох вірян після того, як відео з виконанням усім знайомої пісеньки “Черепаха-аха-аха” на вірш відомої української поетеси Ганни Чубач потрапило у соцмережі.

@me_and_meribel

 

♬ оригинальный звук - Meribel

Перелік глобальних претензій у бік дітей, педагогів та організаторів свята базувався передусім на тому, що церква - то святе місце, де можна виступати з будь-якими творами лише для славлення Господа. На крайній випадок - для співу про Богородицю чи патріотизм. Дісталося й костюмам, і занадто голосному співу, а найбільше - бідолашній Черепасі, яка, як ми пам’ятаємо, навчилася літати. На думку вірян, зміст пісні геть не відповідав “святій атмосфері” місця. Ось приблизний перелік тез від тих киян, кого образив виступ:

  • У святих місцях не про черепаху співати треба;
  • Можна було б знайти інше місце для виконання пісні, та й костюми з віночками недоречні;
  • Якби співали, то можливо воно б не так різало ні очі, ні слух, а то - кричать всі разом, з нерозумінням значення, місця, на сходах храму, до речі, Українського патріархату (це не так - Андріївська церква є ставропігійним храмом Константинопольського патріархату - Ред.);
  • Для співу і танців є спеціальні заклади: школи, заклади культури, музичні школи, творчості школярів, і багато інших, а це святиня, де потрібно молитися тихенько і щиро;
  • Співати про черепаху можна в парку, на площі, а біля храму на погості - заспівати пісню про красу природи, яку Бог створив, про мрії, мир, патріотизм, Богородицю.

Аргументи тих, хто вступився і за дітей, і за черепаху, трохи інші. По-перше, ніде не вказано, що біля церков (а виступ таки мав місце за межами храму) не можна співати й веселитися. По-друге, в країнах Європи загальноприйнятими є подібні виступи - і зовні храмів, і навіть всередині. Зрештою, йдеться про щастя дітей, а вони є найціннішим надбанням.

  • Діти - це єдине, що в цьому світі може бути святим. Все інше грішне;
  • Де сказано, що біля церкви не можна співати? Діти - щасливі та дарують радість іншим;
  • Таке враження, наче ці дітки зайшли у діючу церкву, і почали ікони ламати. Так, це б могло викликати обурення. Але дітки заспівали на сходинках;
  • Що не так? Черепаха - це Боже створіння;
  • Не бачу складу злочину. Більший гріх для справжньої віруючої людини - засуджувати когось, а не співати неподалік від храму.

Зазначимо, що голосів на підтримку дітей серед тисяч коментарів (на момент публікації під дописом на Facebook їх вже 6,6 тисячі) виявилося значно більше. Окремий розбрат викликала і тема війни: противники виступу вважають, що співати взагалі не на часі, а якщо і співати, то виключно сумне та патріотичне. Ті, хто захищає юних артистів, нагадують, що ці самі діти щоденно живуть під обстрілами, сплять у ванній чи на станції метро, і будь-яка можливість отримати позитивні емоції є для них зараз справжнім зціленням.

На Андріївському узвозі продають історичну будівлю, де насправді жив Булгаков

Як розповідав Інформатор, у середмісті Києва продається будинок, розташований навпроти Андріївської церкви: він має чимало таємниць, однією з яких є те, що саме вона стала домівкою для письменника, якого нині вважають одіозним. Побудував споруду Андрій Муравйов - мандрівник, благодійник і колекціонер, єдина людина, що удостоїлася бути похованою всередині Андріївської церкви, якою він опікувався.

Також ми писали про повернення на Андріївський узвіз кота Бегемота. Кіт у новому образі розмістився на виступі будинку за адресою Андріївський узвіз, 11, поруч з будівлею Літературно-меморіального музею Булгакова. Тепер у скульптури з’явилася нова деталь – напис «Палай москва» на ліхтарі, який Бегемот тримає у руках. Перший пам’ятник 2000 року знаходився на фасаді цього ж будинку. Чорний кіт сидів на невеликому виступі на стіні, закинувши ногу на ногу, в одній руці він тримав склянку з горілкою, в другій – вилку з маринованим грибом, нанизаним на ній. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube