Чекайте на 8 петицію: Київрада може звернутися до Ради оборони щодо зупинки транспорту під час тривог

Читать на русском

Кияни скаржаться, що столиця - це єдине місто в Україні, де зупиняється громадський транспорт під час повітряних тривог.

Читать на русском
Чекайте на 8 петицію: Київрада може звернутися до Ради оборони щодо зупинки транспорту під час тривог
Чергову петицію відхилили

Кияни скаржаться, що столиця - це єдине місто в Україні, де зупиняється громадський транспорт під час повітряних тривог.

За даними громадської організації «Пасажири Києва», мешканці столиці підтримали вже 7 петицію за скасування зупинок транспорту під час тривог. Депутати Київради на засіданні транспортної комісії 22 травня 2024 року цю ініціативу не підтримали. Пояснили це тим, що у них немає повноважень скасовувати рішення Ради оборони Києва, а саме через нього транспорт зупиняється. Проте це питання можуть обговорити на засіданні Київради. 

Нагадаємо, що 5 травня 2024 року чергова петиція за скасування зупинок громадського транспорту під час тривог набрала необхідні 6 тисяч голосів. Мер Києва доручив розглянути це питання департаменту транспорту та профільній комісії. 

 

«Ще раз нагадую, що комісія не має таких повноважень щодо відміни рішень Ради оборони міста Києва», - пояснили киянам під час засідання комісії Київради.

У коментарі під відео щодо засідання комісії написали, що якщо «не підтримали сьому петицію про скасування зупинки громадського транспорту, то чекайте на восьму».

«На чергові наші аргументи щодо того, що міська електричка курсує під час тривог, і що не зупиняється громадський транспорт в інших містах директор Дептрансу Руслан Кандибор знову розказував про потребу людей знаходитися в укриттях і що він не може змусити людей працювати під час тривог», - написали активісти ГО «Пасажири Києва.

Водночас депутатам запропонували винести це питання на засідання Київради й вони проголосували за цю ініціативу. Тому на найближчій сесії можуть обговорити питання зупинки громадського транспорту під час повітряних тривог.

Хто наказав зупиняти транспорт

З 1 серпня 2022 року було прийнято рішення Ради оборони Києва, що наземний комунальний громадський транспорт має зупинятися на час повітряної тривоги, а пасажири повинні йти до укриття. Метро не здійснюватиме перевезення наземними ділянками та закриватиме роботу станцій відкритого типу. 

Як виявилося, це так не працює – кияни збиралися на зупинках в очікуванні кінця тривоги та не йшли до укриттів, а маршрутки продовжували їздити. Виявилося, що в договорах з перевізниками немає пункту про зупинку під час тривог. Тому в Київради переклали відповідальність на поліцію.

Нагадаємо, що у листопаді 2023 року президент Володимир Зеленський заявив, що російські обстріли не повинні паралізувати всю країну на години. Й доручив знайти рішення, що з цим робити. Спираючись на цю заяву, активісти звернулись до начальника Київської міської військової адміністрації (КМВА) Сергія Попко та попросили скасувати рішення, яким паралізується транспорт Києва під час тривог.

Однак у військовій адміністрації вирішили нічого не змінювати. Тому кияни, які не встигли доїхати через тривоги, будуть переплачувати й надалі.

«Після обговорень, було прийняте рішення подовжити заборону руху громадського транспорту під час повітряних тривог. Як і раніше - транспорт буде довозити пасажирів до найближчого укриття, перевезення людей плановими маршрутами під час тривог заборонено. Таке рішення обумовлене заходами безпеки. Тому прошу звернути на це увагу і сумлінно дотримуватися встановлених правил», — процитували начальника військової адміністрації Сергія Попко в Деснянській райадміністрації. 

Інформатор писав, що у Києві під час тривоги зупинили навіть приватні маршрутки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.