Чекає на смаженого півня: Кличка шпетять за покинуті автівки після прильоту на Солом'янці

Депутатка Київради Ксенія Семенова пригадала, що минулого разу міський голова видав розпорядження про евакуацію занедбаного транспорту лише після вибуху у "Волзі" 2018 року, коли мало не трапилася трагедія з загибеллю дітей

Проблема покинутих автівок у Києві
Інформатор звертав увагу на автівки, покинуті вздовж вулиці, ще у своєму репортажі у середині лютого

Автомобілі, що було знищено під час ракетної атаки по Києву 2 січня, досі запарковані вздовж вул. Мокрої у Солом'янському районі столиці. Інформатор звертав увагу на це ще у середині лютого у своєму репортажі, втім, їх досі не прибрали. Тепер проблему помітили вже депутати Київської міськради: Ксенія Семенова відчитала міського голову у соцмережах за відсутність реакції на проблему.

Депутатка нагадала, що у червні 2018 року у одній з закинутих автівок, старенькій "Волзі" на вул. Чорнобильській у Києві, вибухнула "розтяжка" зі справжньої бойової гранати, яку туди встановив власник. Тоді заледве не загинули четверо дітей, що гралися поруч з автомобілем. Чоловіка засудили до п'яти років позбавлення волі, а міський голова розпорядився прибрати усі закинуті автівки з міських вулиць.

"Вирішує цю проблему Кличко тільки коли, як казала моя класна керівничка, жарений петух у попу клюне... Але ж діти від вибухів в авто останнім часом не страждали? То чо ви приколупались?" - нагадала Семенова у Facebook.

Депутатка навела приклади того, як аналогічну проблему вирішують у інших містах. Авта можна прибрати за порушення - найчастіше вони стоять у заборонених ПДР місцях зупинки та/чи стоянки. Також вони можуть перешкоджати руху інших транспортних засобів чи пішоходів.

"Але головна ідея – якщо автівка заважає чи становить загрозу іншим учасникам руху, то її можна забирати. А пішоходи теж учасники. І пожежна машина учасник. Переважна ж більшість горілих, гнилих, палених авто не стоять чемно на місцях для паркування. Вони стоять так, що не можна вийти з під‘їзду, проїхати пожежці, почистити сніг, прибрати листя, не можна пройти в укриття. Ну, тобто, є підстави забрати", - зазначила Ксенія Семенова.

Також депутатка нагадала, що Київрада вже півроку не може розглянути проєкт рішення за її авторством про виявлення та евакуацію подібних закинутих автомобілів. За ідеєю, раз на місяць спеціальна комісія має обходити двори, фіксувати на фото чи відео подібні транспортні засоби, а потім - передавати дані інспекторам з паркування для евакуації автівок.

Як планують знаходити та вивозити занедбані автівки та куди Кличко "припаркував" цінний кадр

Нагадаємо, відповідний проєкт рішення про виявлення та переміщення занедбаних автівок розглядала Постійна комісія Київради з питань транспорту ще наприкінці лютого. Так планували вирішити питання з покинутими автомобілями, що не рухаються роками. Втім, у рішенні виявилося чимало підводних каменів. Наприклад, повідомляти про "занедбані" авто зможе будь-хто, і можна припустити, що сусіди використають таку можливість, аби помститися тим, хто їх дратує за допомогою "вранішніх ремонтів".

А тим часом, в середині лютого Віталій Кличко "припаркував" цінний кадр, призначивши тимчасовим керівником КП "Автотранспортне підприємство КМДА" Дмитра Рахматулліна. Посадовець відомий численними скандалами на попередній посаді очільника інспекції з паркування. А "вишенькою на торті" були звинувачення від правоохоронців щодо неправомірності завищення ціни за евакуацію автомобілів.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ