У Києві готуються вивозити занедбані автівки із дворів: як визначать, що машину покинуто, і чи можна буде її повернути

Занедбаними вважатимуть ті автомобілі, які довгий час не виїздять і мають суттєві пошкодження конструкції, що унеможливлює їхній рух, а вивозити їх будуть на поліцейські майданчики

Евакуація покинутих автомобілів із дворів Києва
Вивозити автівки будуть на спеціальні майданчики, що знаходяться у веденні поліції

На засіданні у четвер, 28 лютого, Постійна комісія Київради з питань транспорту, зв'язку та реклами планує розглянути проєкт рішення про порядок виявлення та переміщення занедбаних транспортних засобів із київських дворів. Так планують вирішити питання з покинутими автомобілями, що не рухаються роками. Втім, у рішенні є чимало підводних каменів. Наприклад, повідомляти про "занедбані" авто зможе будь-хто, і можна припустити, що сусіди використають таку можливість, аби помститися тим, хто їх дратує за допомогою "вранішніх ремонтів".

Які автівки вважатимуть "занедбаними" і хто прийматиме рішення

У документі йдеться про порядок виявлення таких автівок. До "занедбаних" відноситимуть ті машини, які були "самовільно залишені", не використовуються за призначенням тривалий час чи мають ознаки втрати функціональності. Також до таких автівок віднесуть ті, що ускладнюють прохід пішоходів чи проїзд інших автомобілів чи "негативно впливають на стан благоустрою територіальної громади". Останній пункт взагалі можна трактувати досить широко, адже будь-яке авто за бажання можна віднести до тих, що спричиняють "негативний вплив".

Виявляти такі автомобілі пропонують самим киянам, повідомляти про них просять у електронних чи паперових листах Департаменту територіального контролю КМДА, чи просто залишати заявку через Контактний центр Києва (за номером "15-51"). Такому заявнику треба буде залишити свої контакти, адресу, де знаходиться покинуте авто, вказати, який проміжок часу цей транспорт стоїть без руху. Також треба буде сфотографувати машину мінімум з двох ракурсів. Повідомляти про покинуті авта зможуть підприємства, установи, організації - усі, кому бодай десь може заважати такий транспорт.

Запобіжником від "мстивих сусідів", по ідеї, має стати спеціальна Комісія, якій випаде опрацьовувати усі звернення. Її очолить один з заступників Кличка, а до складу увійдуть заступники голів РДА, представники Департаментів територіального контролю та транспортної інфраструктури, а також КП "Центр організації дорожнього руху". Також додадуть працівників КП "Київблагоустрій" (це підприємство має напрацьовані механізми евакуації) та депутатів Київміськради.

Як будуть евакуйовувати і чи можна забрати авто назад

Комісія збиратиметься на засідання кілька разів на місяць і буде опрацьовувати заявки. Після цього машини не будуть вивозити одразу - проводитимуть ще виїзні перевірки з фото- та відеофіксацією. Після цього складатимуть акт, а вже потім - вивозити машини на зберігання до штрафмайданчиків Нацполіції, про що обіцяють повідомляти "в друкованих ЗМІ".

Повернути автомобіль, який було вивезено таким чином, можливо - власник має підтвердити, що машина належить саме йому. Також йому доведеться зважити фінансові моменти, адже на нього покладуть необхідність сплатити вартість з переміщення та зберігання транспорту (у Києві це від 1,5 тис грн за вивезення авта та одну добу на майданчику). Не усі занедбані авта варті таких коштів - наприклад, за тиждень простою спокійно може набігти сума у декілька тисяч гривень, відтак - авта будуть залишатися на майданчиках поліції.

"Якщо протягом шести місяців від дня опублікування оголошення щодо переміщення занедбаних транспортних засобів... не буде виявлено належних користувачів, Національна поліція має право продати його, а суму виторгу внести на спеціальний рахунок у банку за вирахуванням суми, витраченої на зберігання та продаж транспортного засобу", - зазначено у проєкті постанови.

Гроші на спеціальному рахунку зберігатимуть протягом трьох років. Якщо колишній власник не витребує їх - сума перейде у власність територіальної громади, де було знайдено занедбану автівку, себто, до бюджету Києва. Додамо, що подібні правила діють у низці українських міст - наприклад, у Львові вже декілька років успішно борються з покинутими автівками у дворах шляхом їх вивезення на спеціальні майданчики.

Розтрощено автівку відомої журналістки - якою була реакція

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що у Києві в ніч на суботу, 2 грудня, було пошкоджено невстановленим знаряддям автомобіль військовослужбовиці та журналістки Маргарити Рівчаченко. Удари чи постріли розбили вітрове скло автівки, що була припаркована під будинком. Власниця пов'язує ситуацію із професійною діяльністю.

Також ми повідомляли, що наприкінці вересня на Київщині трапився трагічний інцидент - приватна автівка підірвалася на міні на території Іванківської громади. Внаслідок вибуху саме авто розгатило, а його водій, чоловік 1994 року народження, загинув.

Стало відомо, що урядова зустріч між президентами України та Польщі відбудеться 28 березня у Варшаві. Чому зустріч запланована на більш ніж місяць наперед, і що очікувати від цього зіткнення поглядів? Павло Коваль поділиться своїми думками з цього приводу. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube