Назви міста немає серед переліку з 328 інших населених пунктів, яким Верховна Рада змінила назви в рамках дерусифікації та згідно з сучасними нормами українського правопису
Верховна Рада не стала перейменовувати місто Бровари у Київській області на Броварі. Його немає у переліку міст, що підлягають перейменуванню з 328 населених пунктів, тобто місто збереже свою нинішню назву. Втім, це не задовольнило активістів, що домагалися перейменування міста - вони порівнюють назву з мовними нормами, за якими парламентарі перейменували Козари на Козарі.
Про те, що Верховна Рада вирішила залишити місту на Київщині стару назву, повідомив його мер, Ігор Сапожко, у дописі на Facebook. Він зазначив, що Броварів немає серед 328 населених пунктів, що були перейменовані постановою парламенту 19 вересня 2024 року.
"А отже, назва нашого міста лишається незмінною - Бровари. Сподіваюся, що на цьому питанні про перейменування Броварів остаточно поставлено крапку", - зазначив Сапожко у дописі, додавши відому приказку: "Говори, не говори - краще місто Бровари".
Втім, такий результат задовольнив не усіх. Броварчанин, журналіст та активіст Дмитро Карпій, що відстоює необхідність перейменування рідного міста, вважає, що депутати прийняли половинчате рішення, не включивши Бровари до переліку. Адже назви міста стосується та сама мовна норма, згідно якої Верховна Рада перейменувала село Козари на Чернігівщині на Козарі.
"Перейменувати місто Бровари на Броварі - це реалізувати повернення тої самої мовної норми. Тож чекаємо на відновлення історичної справедливості і тут. Раніше населений пункт українською звався саме Броварі. Але росіяни не могли це вимовити, тож спочатку називали по-своєму російською, а з приходом більшовиків змінили і в українській мові", - написав Карпій у Facebook.
Зазначимо, що раніше Національна комісія зі стандартів державної мови рекомендувала перейменувати м. Бровари на Броварі, оскільки нинішня назва "не відповідає правописним, словотвірним та словозмінним нормам української мови". Однак міський голова та деякі мешканці виступили проти цього, а 21 червня група нардепів зареєстрували проєкт постанови про перейменування міста. Зрештою її спочатку "забракували" у Верховній Раді, а 19 вересня - прийняли, прибравши з неї низку населених пунктів, зокрема, й Бровари.
Нагадаємо, Інформатор розповідав про проєкт постанови про перейменування низки топонімів в Україні, зокрема, й міста Бровари, який був зареєстрований у Верховній Раді ще наприкінці червня 2024-го. З такою ініціативою виступили депутати від партії "Голос". Ці зміни вони пояснюють необхідністю дерусифікації українського мовного простору.
А ще раніше, на початку 2024-го, ми писали про те, що місцеві активісти в Броварах влаштували акцію з "перейменування" міста, підправивши назву міста на "Броварі" у інсталяції "я люблю Бровари", розташованій просто навпроти міськради. Дискусія про назву міста точиться вже не перший рік - і частина громади виступає за повернення історичної та обґрунтованої з точки зору мови назви. Втім, поліція запал активістів не оцінила.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.