Бойові відьми: на Київщині жінкам пропонують долучатися до мобільно-вогневих груп для захисту неба

Наразі 30% особового складу формування мобільно-вогневих груп – жінки, які з гордістю називають себе «бойовими відьмами» - Новини Києва

Захист неба
У Бучі жінок просять долучатися до лав мобільно-вогневих груп для захисту неба

Жінок закликають долучатися до лав мобільно-вогневих груп, відомих як «Бойові відьми», для захисту неба над Бучанською громадою, адже багато чоловіків нині боронять кордони України на передовій. Новачки пройдуть повне навчання, їх забезпечать необхідними боєприпасами та амуніцією. Про це повідомляє пресслужба Бучанської міської ради. 

Вказується, що захищати повітряний простір від ворожих російських атак, оберігати себе та своїх рідних є важливим завданням, яке стоїть перед кожним з нас. Оскільки багато чоловіків нині боронять кордони України на передовій, для посилення протиповітряної оборони потрібні добровольці.

"Бучанське ДФТГ закликає жінок долучатися до лав мобільно-вогневих груп для захисту неба над Бучанською громадою. Служба відбуватиметься виключно на території Бучанської громади відповідно до законодавства. Чергування здійснюватимуться за графіком: 1/2 або 1/3. Новачки пройдуть повне навчання, їх забезпечать необхідними боєприпасами та амуніцією. Наразі 30% особового складу формування – жінки, які з гордістю називають себе «бойовими відьмами». Тож до захисту повітряного простору можуть долучитися жінки та дівчата віком від 18 років. Для отримання детальної інформації звертайтеся за номером: +380 96 004 2188. Лише разом ми здолаємо ворога та захистимо рідну Бучанську громаду", - зазначається у повідомленні. 

Чим займаються добровольці мобільних вогневих груп?

Добровольці Бучанського ДФТГ№1, які залучені до мобільних вогневих груп, постійно стежать за повітряними загрозами та забезпечують захист неба від ворожих цілей. Безпілотні літальні апарати та ракети можуть бути помічені та знищені як у світлий, так і в темний період доби. А кожна збита і знищена ціль — це врятовані життя, неуражені об’єкти критичної інфраструктури, цивільні споруди та житлові будинки. Хлопці та дівчата подобово на чергуванні завжди у готовності, ведуть спостереження за повітряним простором, слухають доповіді й по тривозі за лічені хвилини виїжджають на бойові позиції. Оснащені мобільні групи кулеметом ДШК, спареним зенітним «Максим» і незабаром поповниться арсенал Browening М2, що дозволяє збивати ворожі цілі. Групи виїжджають по тривогах, займають позиції, приймають командування з ВКП і за цими сигналами діють в різних азимутах та дальностях з виявлення як безпілотників, так і крилатих ракет. 

"Поки велике ППО захищає стратегічні об’єкти держави і виконує роль на більших відстанях, ми нарощуємо МВГ для кількісного захисту тут, локально. Ми забезпечені швидкісними автомобілями, які дозволять оперативно пересуватися і займати вигідну позицію, з якої можна буде більш ефективно уражати ворожі безпілотники. Забезпечуємо особовий склад необхідним форменим одягом, взуттям, спецзасобами, зброєю, харчуванням та гідними умовами несення служби, надається соцпакет. Графік позмінний, що дозволяє добровольцю поєднувати службу з основним місцем роботи. Проводимо регулярні навчання", - наголошується у повідомленні. 

У Бучі зʼявиться кінний патруль - шукають добровольців жінок та чоловіків

На території Бучанської громади формується бойовий підрозділ — кінний. До участі в конкурсі запрошують кандидатів з активною громадянською позицією, віком від 18 років, які вільно володіють державною мовою. Важлива вимога - любов до тварин, адже під час цієї непростої та відповідальної служби кінь стає повноцінним напарником патрульного інспектора.

"Ми постійно розвиваємося та показали свою ефективність як підрозділ. У нас регулярно відбувається обмін міжнародним досвідом, проводяться тренінги та навчання, реалізуються проєкти та ініціативи. Крім знань ми забезпечимо тебе форменим одягом та необхідним екіпіруванням, а члени твоєї родини отримають забезпечення в ряді галузей соціальної сфери. Головні задачі - слідкувати за дотриманням законності, порядком та безпекою у місті. Патрулювати потрібно людні місця та найвіддаленіші частини парків, забезпечувати охорону громадського порядку у парках, зонах відпочинку, а також у місцях, куди не можна дістатися автомобілем. Також серед твоїх задач буде догляд за конем", - вказується у повідомленні.  

Тривалість підготовки індивідуальна і залежить від здібностей майбутнього патрульного. На час навчання охочих залучать в інших підрозділах ДФТГ. Вимоги до кандидата: 

  • Вік від 18 років.
  • Вага до 65 кг.
  • Вільно володіти українською мовою.
  • Мати сформовану систему життєвих цінностей і високі моральні принципи.
  • Бути готовим захищати громаду.
  • Любити тварин і доглядати за ними.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube