Обстріл Києва на початку року: що трапилося з ракетою, яка впала у Дніпро поруч з житловим комплексом - відео

У Києві до науково-дослідного інституту доправили ракету, яка впала у Дніпро під час атаки 2 січня

Наслідки ракетних ударів по Києву
Ракета впала у воду Дніпра прямо поруч з житловим комплексом

Гіперзвукову ракету "Іскандер-М", що впала у Дніпро просто поруч із житловим будинком під час атаки на Київ 2 січня цього року, вже досліджують фахівці. Її уламки було доставлено до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Там вона стала об'єктом дослідження у кримінальній справі, що заведена за фактом збройної агресії рф проти України.

Як розповів Інформатору директор КНДІСЕ Андрій Кульчицький, ракету типу "Іскандер-М" (вона є основою для виготовлення надзвукових "Кинджалів") було вилучено і доставлено до Інституту. Її будуть досліджувати експерти. Наразі боєприпас у розібраному виді знаходиться у дворі КНДІСЕ, видно, що він отримав ряд ушкоджень під час падіння у воду.

"Ось ця ракета, що падала в Дніпро на знаменитих кадрах у Телеграм. Це - "Іскандер-М", він є основою для зборки "Кинджала". Залишилася його реактивна частина", - повідомив Інформатору Андрій Кульчицький.

Зазначимо, що момент із падінням ракети у воду Дніпра просто поруч з житловим комплексом потрапив на відеозапис одного з мешканців сусіднього будинку. На кадрах видно, як повітряна ціль стрімко рухається у вертикальному напрямку і падає у воду, не завдавши шкоди жодному з довколишніх об'єктів.

Востаннє рф використовувала "Іскандер-М" під час удару по Києву 23 січня. Атака, ймовірно, була комбінованою: як розповіли у КМВА, спочатку російськими ракетниками були запущені крилаті ракети Х-101/Х-555 з району Каспійського моря, а потім був удар балістичними снарядами - скоріше за все, саме Іскандерами. Відповідно, ракети заходили на Київ двома хвилями: коли перша вже була у повітряному просторі столиці, до неї підключилися балістичні цілі.

Що таке "Іскандер-М"?

Російський оперативно-тактичний ракетний комплекс, що розроблявся фактично з часів розпаду СРСР, почали серійно виробляти з 2005 року. Ракети класу "земля-земля" запускають зі спеціальних комплексів, для функціонування яких потрібно одразу 6 машин (окрім пускової установки - заряджальна, командно-штабна, регламентна і обслуговуюча машини, а також машина життєзабезпечення і "пункту підготовки інформації"). Гіперзвукові ракети "Іскандер-М" здатні пролетіти 500 км, неофіційно - 700 км і, за заявленими рф даними, потрапляють із точністю у 5-7 метрів.

Втім, як показав досвід України, ці ракети не є ані точними, ані "невидимими" для систем ППО. Відомо чимало випадків збиття "Іскандерів" українськими протиракетними системами, причому ракети запускалися також з території білорусі. У відкритому доступі є дані про неточні, невдалі запуски та збиття десятків таких ракет.

Вдарили по багатоповерхівці і фабриці одягу, який носить Зеленський

Нагадаємо, 2 січня рф здійснила чергову ракетно-терористичну атаку на територію України. Масований удар було нанесено також по Києву, де уламками ракет пошкодило кілька об'єктів цивільної інфраструктури. Зокрема, постраждав багатоповерховий житловий будинок у Солом'янському районі столиці. Будівлі було завдано мало не найсильніших руйнувань серед житлових споруд за останній час. Повідомлялося про дві жертви та ще майже три десятки мешканців будинку, яких було госпіталізовано.

Також у цей день російські ракети пошкодили фабрику бренду тактичного одягу M‑TAC, який носять Володимир Зеленський та Валерій Залужний. Було суттєво пошкоджено, та навіть знищено складські приміщення та виробничі потужності фабрики. Наразі там підсумовують нанесені збитки та оцінюють ступінь пошкоджень.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ