На онлайн-майданчиках з продажу можна знайти чимало оголошень про продаж тварин, у столиці є кілька розплідників, які займаються вирощуванням скунсів
У Києві продовжується мода на незвичних домашніх улюбленців. Зараз серед найбільш популярних тварин - скунси. На майданчиках з продажу є чимало оголошень про продаж цуценят цих тваринок за 500-800 доларів. У розплідниках радять купувати тваринок обережно і тільки в перевірених продавців - так можна бути впевненим, що скунс буде контактним, і в нього не буде залоз, які виробляють специфічний запах.
У Києві є декілька розплідників, де розводять цих специфічних тваринок. Продавці описують скунсів, як грайливих та кмітливих тварин, що радо взаємодіють із господарями. До того ж, вони швидко привчаються до лотка, не роблять шкоди і досить дружні. Живуть у вольєрах (їх можна придбати разом із цуценятами), люблять гуляти на вулиці (треба брати на повідок), а на далеку відстань можуть подорожувати у спеціальних сумках-переносках - як звичайні коти.
Один з розплідників повідомляє про ризики від купівлі "несанкціонованих" скунсів: по-перше, тварин треба купувати від 1,5 до 3 місяців, інакше вони можуть бути менш контактними. По-друге, радять брати лише у спеціалізованих розплідниках, про які є добрі відгуки, і які обіцяють допомогу з утриманням тварин.
"Є розплідники, де можна замовити й придбати ручних малюків для домашнього тримання, вже з видаленими залозами. Не радимо купувати скунсів з рук, на ринках чи у магазинах. Це ризик, пов'язаний з вихованням та здоров'ям", - кажуть у одному з розплідників.
При купівлі цуценят радять звертати увагу на такі елементи екстер'єру: зуби мають бути білими без нальоту, хутро - вилискувати, білі смуги не повинні мати жовтавого відтінку. Дорослих скунсів приручити значно складніше, аніж цуценят у віці 1,5-3 місяців, тож радять купувати саме таких тваринок. Кажуть: самці більш індивідуальні й самостійні, але гарніші за самиць. Також у розплідниках стверджують, що цуценята й дорослі тварини не мають неприємного запаху. Єдиний вийняток - коли самиця народжує: у кубельці буде стояти сморід. Саме тому тварин вирощують у спеціально пристосованих для цього приміщеннях.
Щоправда, ці тваринки досить вибагливі у їжі. Їхній раціон складається як з продуктів, що є в холодильнику (риба, яйця та курятина), так і з хробаків зоофобуса і мадагаскарських тарганів чи цвіркунів. Їдять також овочеве асорті та деякі молочні продукти. Ціни на цуценят скунсів у київських розплідниках починаються з 600 доларів США.
Нагадаємо, днями Інформатор писав про те, що у Києві виставляють на продаж чимало екзотичних тварин: частина з них є дійсно рідкісними, тоді ціни на них починаються від 5-7 тисяч доларів. Втім, більшість - домашні чи одомашнені. Фактично, тримати у неволі можна й диких тварин - проте це потребуватиме створення для них спеціальних умов (для кожної - різних), в іншому разі можна сплатити чималий штраф, від 17 до 51 тис грн.
Також нещодавно патрульна поліція Києва нагадала столичним власникам правила вигулу тварин. Правоохоронці зазначили, що обов'язково треба пам'ятати, що вигулювати тварину можуть люди, які досягли 14-річного віку. Також, якщо порода собаки включена до переліку небезпечних від Кабміну, то треба її вигулювати з намордником та це можуть робити лише громадяни, які досягли 18-річного віку. У разі невиконання цих норм, поліція може застосувати штрафи проти таких порушників.
Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.
Минулого разу ми обговорювали можливий ремонт мосту метро і припустили, що це може бути частковий ремонт, а не реконструкція. Проте, заява Георгія Росновського наголошує на необхідності реконструкції через критичний стан мосту. Зараз ми запитаємо транспортного експерта Дмитра Беспалова, як можна зв'язати ці дві думки.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.