Аеропорт "Бориспіль" планують відкрити першим в Україні: в Офісі президента дали позитивний прогноз

Читать на русском

В Офісі президента запевняють, що Україна вже може повноцінно убезпечити аеропорт "Бориспіль", через що його відкриття є питанням часу

Читать на русском
Початок роботи аеропортів України
При "реєстрації" на захід іноземні дипломати отримали символічні посадкові талони

В Офісі президента запевняють, що Україна вже може повноцінно убезпечити аеропорт "Бориспіль", через що його відкриття є питанням часу

"Бориспіль" стане першим цивільним аеропортом, який відкриють для польотів в Україні. Головна умова для цього - покращення ситуації з безпекою. Про це заявив заступник голови Офісу президента України Андрій Сибіга на зустрічі із іноземними послами, що відбулася на території аеропорту.

За словами чиновника, саме цей аеропорт був першим об'єктом, що довелося закрити через повномасштабне вторгнення рф. Він же буде першим, що розпочне роботу, щойно це стане можливим. Як нагадав дипломатам очільник ОП Андрій Єрмак, останній пасажирський літак вилетів з "Борисполя" о 3 годині ночі 24 лютого 2022 року, і, за його переконанням, невдовзі аеропорт знову зможе обслуговувати авіарейси.

"Це повернення до елементів миру можливе тому, що Україна стала сильнішою. Тепер ми здатні забезпечити безпеку цього об’єкта. Завдяки нашим Силам оборони й нашим друзям – вашим країнам. І я впевнений: символічні посадкові талони, які ви отримали на вході, скоро стануть справжніми", - додав Єрмак.

Зазначається, що ця зустріч була десятою за рахунком, а участь в ній узяли 86 учасників - представники 83 іноземних держав та трьох міжнародних організацій. З промовою до учасників також звернувся амбасадор United24, британський бізнесмен, засновник корпорації Virgin Group Річард Бренсон.

Відновити аеропорт допоможуть корейці та американці

Нагадаємо, в середині листопада стало відомо, що відбудовувати "Бориспіль" допоможуть Hyundai та державна Корпорація Аеропортів Кореї. Відповідну угоду з південнокорейськими компаніями уклав Міжнародний аеропорт Бориспіль. Інформатор писав про те, яким є нинішній стан летовища.

Також 21 листопада "Бориспіль" підписав меморандум з американською інфраструктурною консалтинговою компанією АЕСОМ про відновлення та модернізацію інфраструктури. Ця компанія займається відновлювальними роботами. Вона брала участь у післявоєнній відбудові в Іраку, Афганістані та Боснії, а також у відновленні після стихійних лих у Непалі, Гаїті, Японії, Індонезії та країнах Карибського басейну.

Додамо, що ще в травні очільник МЗС України Дмитро Кулеба, коментуючи прогноз Євроконтролю про обмеження польотів над Україною до 2029 року, заявив, що Львівський аеропорт міг би відновити польоти, якби Україна отримала винищувачі F-16. Також раніше лунали пропозиції відновити роботу аеропорту в Ужгороді, де літаки злітають одразу в повітряний простір Словаччини і з нього ж ідуть на посадку. Але місцева влада запевнила, що до завершення війни про польоти цивільної авіації годі й думати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.