В аеропорту Бориспіль розпочалось відновлення: коли з нього полетять літаки

Головна передумова для цього – закінчення війни. Проте відновити авіасполучення неможливо без персоналу та цілої інфраструктури.

Бориспіль, аеропорт, польоти
Міжнародні компанії готові допомагати

15 листопада 2023 року аеропорт «Бориспіль» підписав меморандум з американською інфраструктурною консалтинговою компанією АЕСОМ. Ця компанія займається відновлювальними роботами. Вона брала участь у післявоєнній відбудові в Іраку, Афганістані та Боснії, а також у відновленні після стихійних лих у Непалі, Гаїті, Японії, Індонезії та країнах Карибського басейну. 

В Україні іноземну компанію зацікавило відновлення та модернізації інфраструктури аеропорту «Бориспіль» та авіаційного сектору України в цілому. Загалом з початком повномасштабного вторгнення аеропортова інфраструктура зазнала серйозних руйнівних втрат не тільки в Києві, а в Дніпрі, Одесі, Харкові та інших містах. 

Американська компанія готова допомагати з відновленням.
Американська компанія готова допомагати з відновленням.

«Завдяки нашому управлінню програмою та можливостям авіації ми з нетерпінням чекаємо співпраці з Міжнародним аеропортом «Бориспіль», щоб відновити цей стратегічно важливий аеропорт та український авіаційний сектор», – заявив генеральний директор AECOM Трой Радд.

За декілька днів до цього стало відомо, що дві корейських компанії: Korea Airports Corp. (KAC) й Hyundai Engineering & Construction Co. візьмуть участь у реконструкції «Борисполю». Сторони домовилися, що KAC — державний оператор аеропортів Південної Кореї, надасть обладнання для навігаційної безпеки й консультації щодо управління аеропортом. 

Коли українці зможуть літати

Вже через місяць після закінчення війни аеропорт «Бориспіль» готовий приймати пасажирів. Для цього державне підприємство зберегло більшість свого персоналу, виплачуючи їм дві третини зарплати та чергуючи робочі дні.

Повітряний простір України поки закритий для цивільних польотів.
Повітряний простір України поки закритий для цивільних польотів.

«Ми не хочемо витрачати один-два роки на роздуми: «Що ми будемо робити після війни?». Ми робимо всі необхідні дії, щоб якомога швидше отримати рейси. Нам вдалося усунути всі пошкодження. Ми готові розпочати роботу в найкоротші терміни», - розповів про плани виданню POLITICO генеральний директор «Борисполю» Олексій Дубревський. 

За оцінками Дубревського, в хорошому стані зараз перебувають аеропорти Києва, Львова та Одеси. Наразі, найбільш постраждалими є літовища Херсону, Маріуполя та Дніпра. За оцінками керівника «Борисполя», цим містам знадобиться багато інвестицій та від 5 до 7 років, щоб знову запрацювати.

Аеропорт у Дніпрі один з тих, які найбільше постраждали від війни.
Аеропорт у Дніпрі один з тих, які найбільше постраждали від війни.

Нагадаємо, що через повномасштабне вторгнення у 2022 році повітряний простір України закрили для цивільних польотів. Місяць простою, за даними POLITICO, коштує аеропорту «Бориспіль» 3,2 мільйона євро (на 19 жовтня 2023 року, коли вийшов матеріал, це було понад 128 млн грн). Ще 1,8 мільйона євро (понад 72 млн грн) витратили на відновлення пошкодженої інфраструктури.

Проте вже зараз компанії-перевізники оголошують про свої плани працювати в Україні. Лоукостер Ryanair планує інвестувати близько 3 мільярдів доларів (понад 112 млрд грн на 21 листопада 2023 року) у відновлення польотів в Україні. Також компанія має намір розмістити до 30 нових літаків Boeing MAX у трьох основних аеропортах України – в Києві, Львові та Одесі. Загалом Ryanair планує відкрити 75 маршрутів з Європи до України протягом восьми тижнів після того, як відкриється український повітряний простір. 

Через те, що Європа тяжіє до декарбонізації, головний аеропорт країни теж підрахував, скільки буде коштувати така модернізація. Вийшло близько 420 мільйонів євро (приблизно 16 млрд 968 млн грн на 21 жовтня 2023 року).

Інформатор писав, що Верховний Суд затвердив повернення аеропорту Дніпру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ