650 кілометрів сумнівного комфорту: до Києва з Тернопільщини доїхав самохідний диван

Читать на русском

Побачити диво техніки та задонатити на ЗСУ можна буде 6 червня у ТРЦ Gulliver, де на підтримку фіналу подорожі пройде великий концерт

Читать на русском
Винахідник розробка акція ЗСУ підтримка Київ
Блакитний диван вже сфотографували у Києві, його винахідник збирає кошти на впровадження ще одної розробки - дронів для евакуації поранених

Побачити диво техніки та задонатити на ЗСУ можна буде 6 червня у ТРЦ Gulliver, де на підтримку фіналу подорожі пройде великий концерт

До Києва із Заліщиків на Тернопільщині доїхав самохідний електричний диван. Інженер Аркадій Фішман, що створив диво техніки, таким чином збирає гроші на підтримку ЗСУ, а маршрут "диванного туру" проходив через Тернопіль, Вінницю, Хмельницький та Житомир. Нині блакитний диван вже подолав дистанцію у 650 км - а їхати довелось аж 12 днів.

Блакитний диван на електричній тязі з написом "#дивантур" вже дістався до Києва. Він має двох пілотів: власне, винахідника Аркадія Фішмана - інженера, вимушеного переселенця зі Слов'янська, та його супутниці в мандрах, Олени Дунець. Сам диван має потужний двигун, може розвивати швидкість у 10 км/год, а ємність акумуляторів дозволяє їхати досить довго протягом дня без підзарядки.

Фішман розповідає, що вже проєктував різні механізми на допомогу ЗСУ, зокрема, наземні дрони для евакуації поранених і розмінування. Звертався до різних фондів, проте впровадження розробки фінансувати ніхто не хоче. Але запит на подібну техніку від військових є, так з'явилася ідея провести "диванопробіг" до Києва, щоб зібрати фонди.

Їхати диваном, каже, - задоволення сумнівне. В дорозі екіпаж стикався з купою побутових проблем: іноді банально ніде було вимити руки після складного ремонту просто в полі. Але незвичний транспортний засіб завжди привертав до себе увагу.

"Хтось кидає кермо, телефон у двох руках, знімає. Хтось зупиняється, просить зупинитися, щоб сфотографуватись. Хтось біжить, сто гривень несе. Один раз за всю подорож нас зупинила поліція, щоб перевірити, чи ми можемо рухатись, який двигун", - розповідав Фішман Суспільному.

Найбільше, кажуть Фішман та Дунець, запам'яталася зустріч із мешканцями Чорткова (Тернопільщина). Просто на трасі диван наздогнав велосипедист, привітався, тоді - зустрів мандрівників вже на автозаправці, пригостив морозивом та водою. А ще - дав знати про зустріч знайомим у Чортків.

"Нас в Чорткові зустрічала ціла делегація, то було дуже приємно. І ще пані Оксана прийняла нас до себе в гості на ночівлю і нагодувала", - розповідає Олена Дунець.

А офіційне "завершення дивантуру" відбудеться 6 липня у ТРЦ Gulliver, де на підтримку фіналу подорожі пройде великий концерт. Збиратимуть кошти на засоби такмеду "Плюс на життя", а виступатимуть Аліна Трінчер, YAKTAK та Khayat.

Школяр розробив протимінні чоботи, а студенти запустять власний супутник

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що 16-річний вихованець київської Малої академії наук Роман Здоровило розробив пристрій, що захищає ноги від вибуху протипіхотних мін. Винахід було представлено на конкурсі інноваційних стартап-проєктів "Sikorsky Challenge 2023", що пройшов в КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Також ми писали про київських студентів, що розробили наносупутник PolyITAN-12U. 20 жовтня Кабмін виділив додаткові кошти в розмірі 5,2 млн гривень на його побудову, повідомляється, що запуск на орбіту можливий вже 2024 року. А наприкінці серпня військові протестували новий ударний квадрокоптер STING на полі бою. Й тепер розробники збиратимуть його серійно.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.