При необхідності проходження Медико-соціальної експертної комісії людина має володіти максимально повною інформацією щодо власних прав та вимог до оформлення необхідних документів.
Інформатор публікує основні питання, які найчастіше постають під час проходження МСЕК. На них відповіла Директорка Департаменту охорони здоров’я Валентина Гінзбург.
Інвалідність людині встановлюється за результатами проведення медико-соціальної експертизи при стійкому порушенні функцій організму, що обумовлене захворюваннями, наслідками травм або вродженими вадами, які спричиняють обмеження нормальної життєдіяльності особи. Наявність відповідного пакету документів є обов’язковою умовою для проведення експертизи!
Медичні документи та направлення на МСЕК готується терапевтом, сімейним лікарем, або вузьким спеціалістом відповідно до профілю захворювання.
На період дії воєнного стану, МСЕК має право приймати рішення про первинне встановлення інвалідності заочно, на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, куди звернулася людина. Для тих, хто вже має інвалідність, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення. Всі виплати та пільги зберігаються до закінчення строку проходження повторного огляду
Рішення про встановлення інвалідності комісія може приймати заочно на підставі направлення ЛКК.
Група інвалідності завжди встановлюється датою надходження документів на МСЕК, без залежності від дати розгляду. Часто затримка відбувається на етапі підготовки документів в лікувально-профілактичному закладі. Це не має стосунку до МСЕК. Якщо об’єктивні причини (відмова хворого від дообстеження, нерегулярні відвідування лікаря тощо) відсутні, необхідно звернутися до керівника медзакладу.
Оскаржити рішення МСЕК можна протягом одного місяця. Для цього треба звернутися з письмовою заявою до самої комісії або до центральної МСЕК. Якщо ж і повторне рішення не влаштовує – його можна оскаржити у центральній МСЕК МОЗ України. Також рішення комісій усіх рівнів можна оскаржити в суді.
У такому разі необхідно звернутися телефоном на «гарячу лінію» МОЗ: 0 800 60 20 19 та повідомити правоохоронні органи.
«Рішення про наявність підстав для направлення хворого на МСЕК приймає лікарсько-консультативна комісія, базуючись на нормах законодавства про критерії встановлення груп інвалідності. Хворий не може наполягати на спрямуванні документів на МСЕК, спираючись лише на свої суб’єктивні відчуття. Робота медико-соціальної експертної комісії також чітко регламентована чинною нормативною базою. І будь-які зловживання з тієї чи іншої сторони мають миттєво припинятися та вирішуватися відповідно до законодавства», – наголосила Валентина Гінзбург.
Всі новини про життя в Києві під час війни читайте в розділі— ВІЙНА.
Більше новин в нашому Telegram-каналі. Якщо ви стали свідком надзвичайної ситуації чи аварії, виявили небезпечний предмет, бездиханне тіло, помітили вогонь чи підпал, повідомте про це 101, 102 та 103, а також напишіть у нашому Telegram-чаті. Приєднатися до нього можна ТУТ.
Платон Бережний