Мешканець Солом’янського району впродовж кількох років знущався над дружиною, аж поки їй не урвався терпець
У Києві скеровано до суду обвинувальний акт щодо домашнього насильника, проти якого слідство зібрало всі необхідні докази. Ця історія має всі шанси стати одним з рідкісних випадків, коли тиран отримує реальний тюремний строк, а не попередження чи “профілактичні” бесіди. Кривднику загрожує два роки за ґратами - це максимальне покарання, передбачене українським законодавством.
Про завершення досудового розслідування повідомила столична поліція. Докази були зібрані швидко: до правоохоронці 54-річна мешканка Солом’янського району звернулася у березні, не маючи більше сил терпіти знущання. У ході розслідування було встановлено, що її 55-річний чоловік впродовж тривалого часу бив та принижував жінку, завдаючи фізичної та моральної шкоди.
“Крім того, конфлікти між подружжям часто супроводжувалися пошкодженням майна. Поліцейські задокументували правопорушення та зібрали достатньо доказів для притягнення фігуранта до кримінальної відповідальності”, - повідомили у поліції.
Наразі киянину повідомлено про підозру за домашнє насильство. Справу передано до суду, кривднику загрожує два роки позбавлення волі.
По-перше, пам'ятайте, що ви не одні. А те, що відбувається з вами - абсолютно не є нормою. "Б'є, отже любить" - це стереотип з давніх темних часів.
У разі, якщо громадянин чи громадянка зіштовхнулися з домашнім насильством, правоохоронці просять повідомляти про ці випадки. Постраждалі або очевидці, які стали свідками такого явища, можуть звернутися:
Крім того, у Києві працює міська служба "Телефон довіри" - цілодобово, конфіденційно та безоплатно, за номерами 15-00 (зі стаціонарного), 044- 272-15-00 (з мобільного). Також є дві “кризові кімнати” для постраждалих та два притулки для жінок, що постраждали від домашнього насильства - за потреби мобільна бригада перевезе постраждалих до безпечного місця. Нарешті, очну психологічну та юридичну допомогу можна отримати у денному центрі соціально-психологічної допомоги на вул. Райдужній, 6-А та у Київському міському центрі гендерної рівності, запобігання та протидії насильству на вул. Юрія Іллєнка, 20.
Як повідомляв Інформатор, Печерський суд Києва за 11 місяців 2024 року притягнув до адміністративної відповідальності та застосував адміністративні стягнення й заходи впливу до 92 домашніх тиранів. Засуджених до реального строку у цій статистиці немає, майже завжди домашнє насилля розглядається як адміністративне правопорушення. Кількість притягнених до відповідальності кривдників у 2024 році виявилася вдвічі меншою, ніж у 2023-му. На жаль, це свідчить не про покращення ситуації з домашнім насиллям, а про неготовність жертв повідомляти про агресивну поведінку близьких.
Щодо відповідальності, у 2024 році з 92 справ про адміністративні порушення на 73 особи було накладено штраф, який нікого не лякає, адже становить від 170 до 680 грн. 15 осіб у вигляді покаранні отримали громадські роботи на строк від 30 до 60 годин, ще четверо - адміністративний арешт на 15 діб.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.