"Журналісти" від фсб та адвокати: СБУ нанесла удар по київській інфраструктурі УПЦ

Спецслужба припинила діяльність організації, яка працювала у інтересах росії та розповсюджувала фейки у соцмережах та ЗМІ країни-агресора

СБУ припинила діяльність інформаційних агентів рф
СБУ викрила організацію, що діяла в інтересах рф, затримавши чотирьох з її учасників

СБУ нанесла удар по київській інфраструктурі УПЦ, яка, за даними спецслужби, працювала в інтересах фсб рф. Так, було затримано працівників "Союзу православних журналістів" - організації, яка, кажуть у СБУ, намагалася дестабілізувати ситуацію в Україні. Водночас співробітники спецслужб 12 березня прийшли з обшуками до адвокатів із "Центру правового захисту УПЦ", що представляють інтереси цієї церкви.

Про нейтралізацію "злочинної організації, яка проводила інформаційні диверсії на замовлення фсб" заявили у СБУ 12 березня. За даними спецслужби, її представники продукували та "розганяли" наративи, що були вигідні кремлю, та мали на меті дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні. Зокрема, шляхом розпалювання релігійної ворожнечі.

Йдеться про "Союз православних журналістів", організацію, що працювала з 2015 року, як "Інформаційне агентство Спілка православних журналістів", пізніше була перейменована у "О.М.С.В.П. Груп". На момент написання матеріалу її сайт ще був доступний онлайн, і останні заголовки на ньому, дійсно свідчать про надмірний радикалізм: так, вірян ПЦУ там названо "рейдерами", одностатеві стосунки іронічно називалися "ЛГБТ-благословенням", а також цитується депутат Артем Дмитрук, відомий участю у пропагандистському фільмі від Анатолія Шарія про події 2 травня 2014-го у Одесі. Контент, що створювали "православні журналісти", підхоплювали через підконтрольні Telegram та YouTube-канали, а також сторінки у Facebook та офіційні сайти єпархій УПЦ.

СБУ стверджує, що їй вдалося викрити понад 15 учасників угруповання, з них затримали чотирьох ключових осіб, один з яких - священник київського храму УПЦ, "який входив до агентурного апарату російської спецслужби". Як стверджує спецслужба, мережа, яку викрили нині у Києві, є чи не найбільшою мережею фсб, що діяла в Україні з моменту повномасштабного вторгнення.

"Вона мала чітку ієрархію та розподіл функцій, а також – постійний зв’язок із найбільшими ЗМІ рф, які одразу підхоплювали "потрібний" контент. Координатором мережі в Україні був затриманий СБУ клірик. Він відповідав за поширення матеріалів, в яких підбурювали до міжконфесійної ворожнечі та виправдовували агресивну війну проти України", - стверджують силовики.

Чотирьом затриманим, а також іншим, хто поки знаходиться на волі, було повідомлено про підозру за статтями про державну зраду, колабораційну діяльність, створення злочинної організації та участь у ній, розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, а також виправдовування, визнання правомірною та заперечення збройної агресії рф проти України. За декількома з цих статтей їм загрожує довічне позбавлення волі.

Водночас адвокат Микита Чекман, який представляє інтереси УПЦ у "Центрі правового захисту", повідомив у соцмережах про обшук представниками СБУ його офіційного робочого місця. За його словами, судового рішення в співробітників спецслужби немає, втім, прийняте рішення про проведення слідчих дій.

У Києві готуються знести каплички, які УПЦ набудувала на самозахопленій землі

Нагадаємо, у Київраді готується до розгляду проєкт постанови про наведення ладу з релігійними спорудами у Києві. Йдеться про наміри депутатів зобов'язати УПЦ залишити усі ділянки землі у Києві, які було самовільно зайнято її церквами та капличками. Церкві належить самій демонтувати споруди, а якщо та відмовиться - їх знесуть коштом міста, а витрати все одно покладуть на релігійну громаду. І, за словами депутата Андрія Вітренка, у Київради стане політичної волі для рішення про демонтаж споруд на самозахопленій землі.

Також ми розповідали, що нардеп Артем Дмитрук, якого цитують "православні журналісти", вніс 121 тис грн застави за ченця Києво-Печерської лаври Павла Музичука. Його підозрюють у виправдовуванні збройної агресії рф проти України. Прокурор вимагав для нього півмільйонну заставу, проте суд вирішив знизити її розмір втричі.

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Розглянемо інцидент, що стався під час візиту президента Зеленського до Одеси, коли ворожа ракета влучила в порт, де перебував глава держави. Чи це випадковість, чи можлива спроба замаху на президента України? Для докладнішого розгляду цієї ситуації ми звернемося до політичного блогера Ігоря Добжанського, який проаналізує можливі зв'язки між інцидентом та діяльністю Росії в Одесі. Приєднуйтесь до перегляду, щоб дізнатися більше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ