Жителів Київщини попередили про штрафи: за що можуть покарати рибаків з 15 грудня

Жителів Київщини попередили про нові штрафи взимку

Рибалок попередили про штрафи з 15 грудня
Штраф

Жителів Київської області попередили про заборону на вилов раків. Ця заборона діятиме із 15 грудня 2023 року по 30 червня 2024 року. Слід зазначити, що за порушення рибалки можуть отримати покарання у вигляді штрафу.

Про це в соціальній мережі повідомив Київський рибоохоронний патруль. Заборона на вилов раків з п'ятниці, 15 грудня, стартує на Київському та Канівському водосховищах. Закінчиться заборона аж улітку наступного року. Такі правила встановлені задля збереження та охорони раків у період їх спарювання, виношування ікри, а також першої ліньки.

Важливо зауважити, що линька — це коли відбувається заміна хітинового покриву, що прикриває тіло рака. Він скидає зовнішній футляр, оболонку зябер, стравоходу, очей та гострих зубів. Зі старих панцирів раки виходять голими, м'якими. У такому стані вони дуже беззахисні.

Слід пам'ятати, що за вилов раків під час заборони передбачені штрафи, кримінальна відповідальність, а також відшкодування завданих збитків. Компенсація за одного рака, якого незаконно виловили під час заборони, становить 3 332 гривні, а також штраф у розмірі 680 гривень.

"Річкові раки живуть від 15 до 20 років. Статевозрілими вони стають на третьому році життя, при досягненні довжини 7-8 см. Спарювання відбувається при температурі води нижче 10°C. Плідність раків залежить від їхнього віку й розміру. У середньому одна самка рака може принести потомство в 300-400 екз. Через два-три тижні після запліднення самка відкладає ікру під черевце для подальшого виношування, яке триває близько семи місяців. Зазвичай, вихід молоді відбувається у кінці травня – на початку червня, коли температура води досягає 21-23°C", - додали експерти.

Вже з липня 2024 року традиційно можна буде починати вилов раків. Проте слід пам'ятати про обмеження, передбачені законом. Виловлювати дозволяється не більш ніж 30 екземплярів на добу у водоймах загального користування. Якщо йдеться про водойми, де платне рибальство, то можна зловити не більш ніж 50 раків. За перевищення кількості буде штраф.

Яка риболовля взимку законна?

Риболовля взимку дозволяється за межами зимувальних ям зимовими вудками та жерлицями всіх видів з криги. У випадку, якщо немає льодового покриву, то риболовля дозволяється нахлистовими, донними, поплавковими вудками та спінінгами різноманітних видів з використанням штучної чи природної принади.

При цьому гачків не повинно бути більш ніж сім штук на одного рибалку. При собі важливо мати засоби для вимірювання маси та довжини риби. Згідно з правилами, добова норма вилову риби має становити 3 кілограми, плюс одна особина, розмір якої більший за мінімально дозволений для вилову. У внутрішніх водоймах дозволяються найменші розміри водних біоресурсів до вилову:

  • щука — 50 сантиметрів;
  • судак — 42 сантиметрів;
  • лящ, сазан (короп) — 35 сантиметрів у дніпровських водосховищах, 30 сантиметрів — в інших водоймах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатись на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube