Жінка зверталась до авіакомпанії з письмовими вимогами та з проханням надати інформацію на підставі чого та з якої причини змінили час вильоту
Жінка разом з дитиною прочекали на рейс 15 годин 52 хвилини. Він мав вилетіти з аеропорту "Бориспіль" до Анталії. З перевізника вимагають стягнути кошти в розмірі 38 040 гривень.
Про це йдеться у рішенні Шевченківського районного суду Києва. Виліт з міжнародного аеропорту "Бориспіль" мав відбутися літаком о 03:30, а фактично відбувся о 17:20. Затримка рейсу та його заміна представниками авіакомпанії "Міжнародні Авіалінії України" не проводилась. В період часу від запланованого вильоту до часу фактичного вильоту, жінка та дитина перебували у вкрай незручному та дискомфортному становищі, що виражалось у порушенні режиму харчування, тривалому очікуванні вильоту, відсутності будь-якої інформації щодо часу та дати вильоту.
Жінка зверталась до авіакомпанії з письмовими вимогами та з проханням надати інформацію на підставі чого та з якої причини змінили час вильоту. Їй надали відповідь про те, що затримка рейсу відбулась з причини очікування дозволу на виконання рейсу. Вона вважає, що перевізник має виплатити матеріальну компенсацію згідно з частиною 5 статті 104 Повітряного кодексу України. Відповідно до якої компенсація встановлюється у таких розмірах: 250 євро - для рейсів дальністю до 1 500 кілометрів, 400 євро - для рейсів дальністю від 1 500 до 3 500 кілометрів, 600 євро - для рейсів дальністю понад 3 500 кілометрів. Під час визначення відстані за основу береться останній пункт, у якому відмова від перевезення або невиконання рейсу, який було раніше заплановано та на який заброньовано принаймні одне місце, створить затримку прибуття пасажирів у запланований час. Дальність перельоту із Києва до Анталії складає 1 506 кілометрів. Тому компенсація виходить із розрахунку 12 680 гривень на одну особу (загалом мали летіти троє - жінка, дитина та ще один пасажир).
"Затримка рейсу PS 6233 відбулась в силу непереборних обставин - відсутність дозволу на виконання рейсу від уповноваженого органу Туреччини, що перешкоджало безпечному подальшому виконанню польоту", - вказали в авіакомпанії МАУ.
Жінці відмовили у задоволенні позову. Рейс PS 6233 затримано внаслідок обставин, які не залежали від авіакомпанії.
"Обов'язок відшкодувати компенсацію відповідно до вимог чинного законодавства у відповідача не виник, а тому позовні вимоги не підлягають задоволенню", - наголосили у суді.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.