Вартість будівлі критої пішохідної галереї, що веде до шляхів швидкісного трамваю, була штучно занижена і незаконно відчужена з комунальної власності
У Києві через службову недбалість посадовця з комунальної власності були незаконно відчужені будівлі надземного переходу від Центрального залізничного вокзалу. Внаслідок цього громаді міста завдані збитки в особливо великих розмірах - і це 63 млн грн. Наразі вже колишньому посадовцю КМДА повідомили про підозру, фіналом цієї оборудки для нього може стати позбавлення волі на 5 років.
Про столичні афери з комунальною власністю, яка непомітно та незаконно перетворилася на привату, повідомила пресслужба Національної поліції України. У відомстві зазначили, що це стало можливо завдяки керівнику одного з департаментів КМДА. На виконання рішення суду він підписав з приватною структурою договір купівлі-продажу наземного переходу, відповідно до вимог Закону України “Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)”.
За законом компанія мала б привести до ладу сумнозвісну пішохідну галерею, через яку вже два десятиліття страшно ходити. Проте оперативники встановили, що роботи виконані на суму менше 25% від загальної вартості об’єкта. Крім того, цифри в актах виконаних підрядником робіт щодо їх об’ємів та вартості не відповідали реальним. Але компанія звернулася до суду, який задовольнив її право на приватизацію.
“У подальшому, під видом виконання рішення суду щодо укладання угоди, вартість будівлі критої пішохідної галереї була штучно занижена і незаконно відчужена з комунальної власності у приватну. Відтак керівник одного з департаментів КМДА не вжив жодних заходів щодо контролю й перевірки наявності здійснення невід’ємних покращень комунального майна та подачі апеляційної скарги на рішення суду, підписав наказ щодо проведення приватизації та договір купівлі-продажу”, - повідомили у Нацполіції.
Через “зникнувше” комунальне майно громаді Києва було завдано збитків на 63 млн грн. Наразі правоохоронці встановлюють всіх причетних до оборудки з його відчуження. А колишньому посадовцю КМДА поліція повідомила про підозру в службовій недбалості. Санкція статті передбачає ув’язнення до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.
Як повідомляв Інформатор, учасники фінансової оборудки в Гостомелі уклали низку договорів із фіктивним підприємством, що нібито спеціалізується на ремонті й житловому будівництві. П’ятеро посадовців Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації замість відновлення житлових будинків вносили до актів виконаних робіт відомості щодо їх об’ємів та вартості, які не відповідали дійсності, або ж зовсім не проводили ніяких робіт. Сума підтверджених експертизою збитків становить 650 тис. грн. Проте вона може бути значно більшою, наразі поліцейські перевіряють причетність фігурантів до понад 40 епізодів протиправної діяльності.
Також ми розповідали, що у столиці затримали зловмисника, який викрав станцію радіоелектронної боротьби з автомобіля військовослужбовця. Чоловік вдерся у пікап, що був припаркований у дворі однієї з багатоповерхівок Святошинського району, і поцупив звідти обладнання, тактичне спорядження, ноутбук, мобільний телефон та інші цінні речі. Знайшли крадія швидко: усе викрадене той заховав у себе вдома.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.