Учасники фінансової оборудки уклали низку договорів із фіктивним підприємством, що нібито спеціалізується на ремонті й житловому будівництві
Аферу, що “провернули” п’ятеро посадовців Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації, вражає масштабом і цинічністю. Замість відновлення житлових будинків, пошкоджених ворогом навесні 2022 року, чиновники вносили до актів виконаних робіт відомості щодо їх об’ємів та вартості, які не відповідали дійсності, або ж зовсім не проводили ніяких робіт. І поки люди, що залишилися без домівок, проводили або закінчували відновлювальні роботи за власний кошт, підозрювані набивали кишені.
Про викриту фінансову оборудку 6 листопада 2024 року у Facebook повідомила пресслужба Національної поліції України. Йдеться про ексзаступника голови Гостомельської селищної військово-цивільної адміністрації, колишньої начальниці відділу та трьох її працівників. Організаторкою виявилася на той час керівниця відділу, її керівник був задіяний для прикриття, а підлеглі - для “роботи”.
“Кожен учасник злочинного угруповання чітко виконував покладену на нього функцію: координація дій членів групи, пошук зруйнованих обʼєктів нерухомості, підготовка необхідної документації, організація домовленостей з підрядниками, а також технічний нагляд за відбудовою домівок”, - повідомляють у поліції Київської області.
Для відновлення житлових будинків, пошкоджених внаслідок бойових дій, адміністрація уклала низку прямих договорів із фіктивним підприємством, що нібито спеціалізується на ремонті й житловому будівництві. Кошторис цих угод становив від 100 тис грн до 500 тис грн. Офіційно підрядник мав швидко реставрувати десятки пошкоджених будинків, замінюючи дах, вікна, фасад, проте до актів виконаних робіт посадовці вносили дані, що не відповідають дійсності, а власникам осель доводилося “доробляти” ремонти вже самим.
Бувало й таке, що ніякі роботи взагалі не проводилося, а бюджетні кошти виводилися у готівку та розподілялися між учасниками “схеми”. Станом на сьогодні лише за шістьма угодами, укладених з лютого до травня 2023 року, сума підтверджених експертизою збитків становить 650 тис. грн. Проте вона може бути значно більшою, наразі поліцейські перевіряють причетність фігурантів до понад 40 епізодів протиправної діяльності.
Під час обшуків в офісах та за місцями проживання фігурантів на території Києва та Київської області поліцейські вилучили 150 тисяч доларів, службову документацію фінансово-господарської діяльності, печатки, компʼютерну техніку, автомобілі, мобільні телефони та «чорнові» записи. Наразі усім п’ятьом повідомлено про підозру у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем, вчиненим у складі організованої злочинної групи. Санкція статті передбачає покарання до дванадцяти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у Києві невідомі підпалили відділення Укрпошти. Ймовірно, це сталося через те, що листоноші доставляють мобілізаційні повістки від територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки. У випадку з відділенням, про яке йдеться, - двері облили мазутом.
Також ми розповідали про те, що 18 жовтня 2024-го вранці згорів ресторан корейської кухні "Пян-Се", розташований на вул. Нижній Вал на Подолі. Його власником є Ілля Богданов - колишній офіцер ФСБ, який переїхав до України та воював у батальйоні "Донбас" на самому початку війни. Відтак, найпершою версією є ймовірний підпал закладу через помсту - тим більше, що на місці знайшли сліди займистої речовини.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.