Збирала на Хрещатику гроші нібито для дітей: судитимуть киянку псевдоволентерку

Читать на русском

Видавала себе за волонтерку та збирала на Хрещатику гроші нібито для дітей, прокуратура відкрила справу за шахрайство

Читать на русском
Шахрайство
Псевдоволонтерка збирала гроші на Хрещатику

Видавала себе за волонтерку та збирала на Хрещатику гроші нібито для дітей, прокуратура відкрила справу за шахрайство

Печерська окружна прокуратура міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт відносно 18-річної киянки за обвинуваченням у вчиненні 15 епізодів шахрайства. Про це стало відомо 29 лютого з повідомлення пресслужби Київської міської прокуратури.

Псевдоволонтерка на Хрещатику збирала гроші начебто на допомогу дітям сиротам. У свою чергу люди, бажаючи допомогти дітям, перераховували на зазначений дівчиною рахунок від 300 до 500 грн. Загалом вона зібрала пожертви у 15 людей.

«За даними слідства, дівчина вигадала історію про те, що вона займається волонтерською діяльністю, одягнула футболку з написом «Допомога дітям сиротам» та використовуючи назву відомого благодійного фонду, вдавала з себе співробітницю цього фонду», - йдеться в повідомленні прокуратури.

Однак, як встановило слідство, дівчина не мала жодного відношення до цієї благодійної організації та не перераховувала гроші на рахунок фонду. Всі зібрані пожертви вона витрачала на власні потреби.

Шахраї під виглядом зборів на дрони для ЗСУ ошукали українців на понад мільйон доларів

Понад 600 безпілотників так і не доїхали до захисників через шахраїв, яким нещодавно повідомили про підозру. Двох з них затримали та відправили до СІЗО, а третя тривалий час перебуває у Туреччині. Саме її слідство вважає організаторкою схеми. Підозрюваним у цій справі загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. 

Як йдеться у матеріалі видання "Київ Вечірній", жертвами аферистів стали близько 100 волонтерів і військових, місцеві громади, малі та великі благодійні фонди. За даними слідства, вони передали "постачальникам" понад 45 мільйонів гривень на закупівлю квадрокоптерів, але не отримали ні дронів, ні грошей. Понад 600 безпілотників так і не доїхали до захисників. Цією гучною справою зайнялась Національна поліція України під керівництвом Офісу Генпрокурора.

У нашому відео ми дослідимо сутність податкових перевірок, які тривають вже трохи понад місяць. Ми спілкуємося з відомим українським адвокатом Андрієм Шабельниковим, який розглядає цей процес як серйозний елемент протистояння між бізнесом і державою. Ми також обговоримо можливість переходу до моделі, де держава концентруватиметься на ризикованих бізнесах, залишаючи білий бізнес певною мірою у спокої. Приєднуйтеся, щоб дізнатися більше від Андрія Шабельникова.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.