Депутати змінили процедури оформлення і проголосували за те, щоб розвантажити фасади від зайвих рекламних вивісок
Київрада змінює правила розміщення вивісок на фасадах будинків в столиці. Уточнено площі зовнішньої реклами у залежності від форматних зон, додано нові типи вивісок, змінено процедури їх оформлення. Також депутати збільшили штрафи за самовільне розміщення.
Як повідомляє Офіційний портал Києва, начальниця Управління з реклами КМДА Оксана Поліщук пояснює, що усі нововведення спрямовані на удосконалення процедури оформлення вивісок та збереження історичного середовища міста. Відтак, Київрада ввела вимогу до відстані між вивісками для одного суб'єкта господарювання - тепер підприємці не зможуть розміщувати дві чи більше вивісок на фасаді, якщо між ними відстань є меншою за 10 метрів.
"Раніше така норма не діяла, що дозволяло власникам розміщувати будь-яку кількість конструкцій на фасаді свого закладу. Крім того, змінами визначено, що розміщення вивісок на фасадах будівель-об’єктів культурної спадщини, допускається лише у вигляді конструкцій, що складаються з окремих літер і не мають пласкої основи, кронштейнів чи маркіз", - зазначено на сайті КМДА.
Власне, до документу додано саме поняття "маркізи" та "інформаційні таблички" (в другому випадку не треба подавати повідомлення); також введено зміни у процедуру оформлення вивісок, а також вимогу до відстані між кронштейнами в залежності від форматних зон. Також додано можливість розміщення на вивісці комерційного найменування.
"Це дозволить бізнесу, який перебуває на етапі реєстрації своєї торгової марки та не має юридичної можливості відобразити її на вивісці, натомість розмістити комерційне найменування свого закладу", - повідомляє КМДА.
Зрештою, Київрада збільшила у п'ять разів штрафи за самовільне розміщення вивісок. Але йдеться лише про повторні порушення норм.
Нагадаємо, як писав Інформатор, в проєкті Міської цільової програми розвитку транспортної інфраструктури йшлося про заміну ламп та стовпів зовнішнього освітлення у Києві. На ці цілі планувалося витратити 2,3 млрд грн.
Також ми писали про те, що у Києві планують створити велосипедний маршрут з Солом'янки до центру за 35 млн грн. В КМДА вважають, що це дозволить багатьом киянам "пересісти на велосипеди та діставатися на роботу на двоколісному транспорті".
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.