Є реальна загроза епідемії: в КМДА просять вакцинувати дітей від небезпечної хвороби

Читать на русском

За 11 місяців поточного року на кір захворіло в п'ять разів більше українців, ніж торік, причому кожен п'ятий випадок - у Києві

Читать на русском
Епідемія кору в Києві
Захворювання починається з дітей, що не були вчасно вакциновані, а вже потім переходить до дорослих

За 11 місяців поточного року на кір захворіло в п'ять разів більше українців, ніж торік, причому кожен п'ятий випадок - у Києві

У Києві закликають вакцинувати дітей для запобігання спалаху кору. Йдеться про небезпеку епідемії, подібної до тієї, що була 2018 року. Наразі в Україні за 11 місяців зафіксовано в 5 разів більшу цифру захворілих на кір, ніж торік - 55 людей, з них десятеро в столиці.

Як заявляє Департамент охорони здоровʼя КМДА, сьогодні існує реальна небезпека повторення епідемії кору. В Києві не вакцинованими від кору залишаються понад 6 тисяч дітей. При цьому в сусідній Румунії вже оголошено про загальнонаціональний спалах кору.

"Причиною спалахів кору є невакциновані діти. Захворювання розпочинається саме з них, а вже потім переходить до дорослих. Тож звертаюся насамперед до батьків. Просто зараз зв’яжіться з педіатром або сімейним лікарем, щоб пересвідчитися, чи вакцинована ваша дитина", – каже директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Загалом за 11 місяців в Україні зафіксовано 55 випадків захворювання на кір, що в 5 разів більше, ніж торік. В профільному департаменті КМДА наголошують, що єдиний шлях захистити дитину від небезпечної хвороби — це щеплення. Зазвичай, вакцинація проводиться в 1 рік, та ревакцинація в 6 років.

Якщо з якихось причин вакцинація не проводилася у встановлений термін, її можна зробити у будь-якому віці, краще – двічі, з інтервалом між щепленнями не менше 28 днів. За спостереженнями інфекціоністів, кір має циклічний характер, і масові захворювання відбуваються зазвичай кожні 5-6 років. Кір є одною з найбільш заразних хвороб у світі. Із 10 невакцинованих людей, що контактували із хворим, 9 захворіють. Тож від рівня імунізації напряму залежіть, бути чи не бути епідемії у країні.

Гепатит А та скарлатина - на що ще хворіють діти

Нагадаємо, 21 листопада на Київщині знайшли випадок захворювання на вірусний гепатит А. Пацієнткою інфекційного відділення стала співробітниця Київського обласного спортивного коледжу. Сам випадок виявили в Броварах. У коледжі провели невідкладні протиепідемічні заходи. Сам навчальний заклад закрито на карантин.

Напередодні, 15 листопада, у Києві було зафіксовано спалах скарлатини, тож деякі школи перейшли на дистанційне навчання або оголосили карантин. Про це стало відомо з повідомлень в батьківських чатах.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.