Спалах скарлатини: у Києві школи почали закривати на карантин

Читать на русском

Як лікувати "червону лихоманку" та що робити, щоб не захворіти на цю небезпечну недугу

Читать на русском
Карантин у школах
Деякі школи у Києві вже почали оголошувати карантин через зростання захворюваності на скарлатину

Як лікувати "червону лихоманку" та що робити, щоб не захворіти на цю небезпечну недугу

У Києві зафіксовано спалах скарлатини, тож деякі школи перейшли на дистанційне навчання або оголосили карантин. Про це у вівторок, 14 листопада, стало відомо з повідомлень в батьківських чатах. Про це повідомляє "Главком".

В Міністерстві охорони здоров'я поки ніяк не коментують ситуацію. Проте кілька тижнів тому в західних областях України були повідомлення про спалах захворюваності на скарлатину. Зокрема, місцеві ЗМІ Івано-Франківщини повідомляли про значний ріст захворюваності з початком осені, в області було зафіксовано більше за 200 випадків.

Карантин обговорюють в батьківських чатах - фото Главком
Карантин обговорюють в батьківських чатах - фото Главком

 Що це за хвороба

Скарлатиною називають гостре інфекційне захворювання, що викликане гемолітичним стрептококом групи А. Найчастіше на скарлатину хворіють діти, але недуга також вражає і дорослих.

Хвороба має інкубаційний період 1-12 днів. Проте може розвинутися і значно швидше, від 2 до 7 днів. Її прояви такі: спочатку з'являється ангіна, на язику помітне біле нашарування, що зникає за 2-3 дні. Потім язик набуває яскравого малинового кольору.

Організм переживає інтоксикацію, температура підвищується, з'являється сильний біль в горлі (особливо під час ковтання). Також може виникнути головний біль, загальна слабкість, блювота, сухість шкіри.

Проте головний симптом - висипання на шкірі, зокрема, на кінцівках (в суглобах, на згині ліктя), на шиї, бічній поверхні тулуба, на животі та сідницях. Підхопити скарлатину можна, вдихнувши з повітря крапельки слини від хворого. Також хвороба передається контактно-побутовим шляхом (через їжу, іграшки, предмети спільного користування).

Як лікують скарлатину

Шпиталізація не обов'язкова, пацієнти можуть знаходитись на домашньому стаціонарі. Хворим призначають антибіотики. Серед ускладнень скарлатини – хвороби нирок, гломерулонефрит, проблеми з серцем та суглобами. Лікарі рекомендують полоскати ротову порожнину і використовувати препарати, які знімають свербіж у місцях висипання.

Щеплень від скарлатини не існує. Проте після видужання формується імунітет. Лікарі рекомендують провітрювати приміщення, де знаходилися хворі, та після контактів мити руки.

Фіксували чумку свиней

Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві зафіксували спалах африканської чумки свиней. На частині території Голосіївського району Києва з 27 вересня 2023 року також встановили карантин.

Також ми розповідали, як вчасно розпізнати переохолодження, та запобігти цьому виду травм.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.