Як суд покарав ексдепутата Верховної Ради з Києва за п’яне водіння з ДТП

Читать на русском

Колишній народний депутат та колишній депутат Київради України Ігор Скосар вчинив ДТП у стані алкогольного сп'яніння. Як його покарав Обухівський районний суд Київської області?

Читать на русском
Ігор Скосар, ДТП, поліція
Ігор Скосар, ДТП, поліція

Колишній народний депутат та колишній депутат Київради України Ігор Скосар вчинив ДТП у стані алкогольного сп'яніння. Як його покарав Обухівський районний суд Київської області?

Обухівський районний суд Київської області обрав покарання для Ігоря Скосаря, який вчинив ДТП у стані алкогольного сп'яніння. Чоловік був депутатом Київради у 2002-2006 роках від Солом’янського району та депутатом Верховної Ради України у 2012-2014 роках. Це вже не перший випадок у колишнього чиновника. На цей раз ексдепутата позбавили водійських прав на рік та змусили сплатити близько 19 тис. грн штрафів та зборів.

2 березня 2024 року колишній народний депутат України Ігор Скосар о 21:40 на автодорозі Київ-Обухів керував автомобілем Audi Q7. Був причетний до ДТП. Мав ознаки алкогольного сп’яніння: різкий запах алкоголю, порушення координації рухів, порушення мови. Він не був уважним та врізався в автомобіль Skoda та пошкодив його, коли змінював напрямок руху.

Обухівський районний суд Київської області 7 травня 2024 року визнав колишнього депутата винним в адміністративному правопорушенні. Суддя Лариса Потабенко вирішила, що ексдепутат має сплатити штраф у 17 тис. грн, а також він на 1 рік був позбавлений права керувати транспортними засобами. Також він мав сплатити 605,6 грн судового збору. В іншій постанові від 14 травня 2024 року суддя вирішила, що колишній депутат має заплатити ще 850 грн штрафу та 605,6 грн судового збору. Тобто загалом потрібно було заплатити 19 тис. 61,2 грн.

Не перше порушення ПДР для колишнього політика

У 2019 році Ігор Скосар вже їздив у стані алкогольного сп’яніння у Києві. Його наздогнала патрульна поліція. Про це писало багато ЗМІ. Тоді до суду справа не дійшла та, скоріше за все, він сплатив штраф поліціянтам. На початку квітня 2019 року поліція склала протокол на чоловіка за водіння у нетверезому стані. Водій виявився п’яним, алкотестер Драгер показував 2,39 проміле алкоголю в організмі. Він представлявся депутатом Верховної Ради минулого скликання і пред'явив своє колишнє посвідчення.

У липні-серпні 2020 року Ігор Скосар, за даними YouControl, вже знаходився у розшуку МВС. Тоді правоохоронці написали, що він переховується від слідства. А пізніше навіть сидів під домашнім арештом. На сайті поліція вказала можливі правопорушення за ч. 1 та ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном або придбання права на майно шляхом обману) та ст. 129 КК (погроза вбивством).

Що відомо про Ігоря Скосаря

У 2002-2006 роках Ігор Скосар був депутатом Київради від Солом’янського району, входив до комісії з питань містобудування та землекористування. Йому пригадують відстоювання інтересів забудовників ЖК Diamond Hill на вул. Мазепи 11-Б біля готелю «Салют». Новий ЖК зводили на місці колишнього дитячого садочка.

У грудні 2012 року Ігор Скосар став депутатом Верховної Ради України від ВО «Батьківщина» за квотою Арсенія Яценюка, який тоді очолював партію. Вже у квітні 2013 року він вийшов з фракції «Батьківщини», як тоді заявляв «через корупційні схеми Яценюка». У ЗМІ таких депутатів охрестили «тушками». Був членом бюджетного комітету. Вже у жовтні 2014 року, коли закінчувалися депутатські повноваження, в ефірі телеканалу «Інтер» Ігор Скосар заявив, що передав Арсенію Яценюку через депутата Миколу Мартиненка 6 мільйонів доларів за прохідне місце (58) у списку «Батьківщини» на виборах до парламенту.

Він казав, що передав гроші у сумці вагою 60 кг (але купюрами по 100 доларів ця сума важила б 48 кг, а 60 кг важать 7,5 млн дол.). Тому зі своїми підрахунками депутат збився. Депутатський мандат, за словами Ігоря Скосаря, йому був потрібний для захисту власного бізнесу від дій тодішньої влади на чолі з Віктором Януковичем. Щоправда, вже у 2019 році колишній депутат у коментарі журналістам «забув», що віддавав комусь гроші за крісло нардепа у Верховній Раді.

Слідчі дії за цим епізодом тривали майже рік. Ігор Скосар на детекторі брехні підтвердив правдивість своїх слів. Пізніше справу передали у НАБУ. А після цього Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) визнала справу не підслідчою НАБУ і передала її назад до Генпрокуратури. У 2017 році тодішній народний депутат Дмитро Добродомов заявив, що справу закрили, бо немає складу злочину. Видання УНН писало, що у 2019 році НАБУ знову відкривало справу за фактом можливого отримання хабаря Арсенієм Яценюком.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.