Кияни вимагають від Кличка безперебійної роботи світлофорів під час масових відключень світла - петиція

Вказується, що робота світлофорів під час вимкнень світла дозволить зменшити кількість заторів, ДТП, а поліції займатися більш важливими справами

Петиція
Кияни вимагають Кличка забезпечити безперебійну роботу світлофорів

Кияни просять владу забезпечити безперебійну роботу світлофорів під час відключень світла. На думку авторки, ця безпекова складова є важливою для водіїв та пішоходів. Відповідна петиція зареєстрована на сайті Київської міської ради 28 червня.

Автором петиції вказана Наталя Андрішак. Для розгляду вона має набрати 6 тисяч голосів.

"Світлофори мають працювати безперебійно під час вимкнення світла. Це важлива безпекова складова для жителів столиці та області, як для водіїв, так і для пішоходів", - наголошує авторка петиції. 

Переваги роботи світлофорів під час відключень світла

  • Кількість скупчення і заторів на дорогах зменшиться, бо водії зможуть організовано перетинати перехрестя. Потокове і контрольоване перетинання перехресть є можливим лише при наявності працюючих світлофорів, в іншому випадку будь-який водій намагаючись проїхати перехрестя першим, не пропускає інші потоки автомобілів, і в такому випадку скупчення авто збільшується, що призводить до великих пробок на дорозі.
  • Кількість ДТП зменшиться. Відсутність працюючих світлофорів негативно впливає на уважність і концентрацію водіїв, що призводить до ДТП, які можуть нести негативні наслідки для здоровʼя і життя водіїв і пішоходів.
  • Пішоходи (в тому числі й діти) зможуть безпечно перетинати проїзну частину. Є категорія людей, у яких є страх перетинати вулицю, і вони це роблять тільки на світлофорах, так у випадку відключення світлофорів, у таких людей не залишається можливості перейти дорогу комфортно і безпечно. Пішоходи найменш захищені учасники дорожнього руху, тому наявність працюючих світлофорів має бути, в першу чергу, організована для захисту пішоходів від потрапляння під колеса транспортних засобів.
  • Час перетину водіями перехресть зменшиться, бо пішоходи будуть організовано перетинати проїзну частину. На перехрестях при вимкнених світлофорах люди не чекають, щоб зібратись до купи й перейти організовано дорогу, натомість вони йдуть на перехід відразу, як підійшли до проїзної частини, інколи це нескінченні потоки людей. В цей час кількість автомобілів на перехресті збільшується, бо фактично проїзд перекритий потоком людей, через що час перетину перехрестя водієм збільшується, що неминуче призводить до тягнучок і пробок.
  • Поліція зможе займатись більш важливими випадками, ніж стояти й регулювати перехрестя. Поліція невіддільна складова дорожнього руху, але під час війни є питання важливіші за регулювання дорожнього руху. У випадку безперебійної роботи світлофорів, необхідності збільшувати кількість регулювальних екіпажів не буде, таким чином поліція зможе приділити всю свою увагу і максимум співробітників на виконання більш важливим справам.


"Безпека громадян, це те про що, в першу чергу, має потурбуватись міська влада", - вказує авторка петиції. 

У КМДА пояснили, чому світлофори не працюють під час відключень електроенергії

У КМДА пояснили, що світлофори не працюють під час відключень електроенергії, оскільки належать до найбільш незахищеної категорії електроприймачів – третьої. Також обов’язковість резервного живлення світлофорів не передбачена жодними нормативними документами. Про це 5 червня зазначили у коментарі виданню «РБК-Україна» в управлінні інформаційної політики.

Проте наразі у Києві понад 250 світлофорів обладнано шафами резервного живлення. За словами експертів, це дозволяє об’єктам продовжити час роботи у разі відключень електроенергії.

"Додатково повідомляємо, що для подолання наслідків відключення енергоживлення світлофорних об'єктів працівники підприємства в тісній співпраці з представниками патрульної поліції проводять моніторинг транспортної ситуації на вулично-дорожній мережі Києва з постійною комунікацією задля максимального забезпечення безпечного переміщення транспортних і пішохідних потоків на вулично-дорожній мережі", - розповідали у КМДА.

Водночас "у зв'язку з обмеженою кількістю технічних ресурсів і нарядів патрульної поліції на сьогодні неможливо забезпечити регулювання одночасно всіх світлофорних об'єктів під час стабілізаційних відключень".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube