Прокуратура Києва повідомила про підозру генпідряднику, який ще у 2022-2023 роках уклав договір про капремонт тунелів Святошинсько - Броварсьскої лінії метро та поцупив бюджетні кошти на суму близько 60 млн грн
У п'ятницю, 30 серпня 2024 року стало відомо про ще одне кримінальне провадження, пов'язане з КП "Київський метрополітен". Міська прокуратура столиці повідомила про підозру генпідряднику, який ще у 2022-2023 роках уклав договір про капремонт тунелів Святошинсько - Броварсьскої ("червоної") лінії метро. Приватна компанія завищила ціни на кабельно-провідникову продукцію, скориставшись тим, що договір, укладений з метро, мав гриф "для службового користування" - тобто, де-факто, був секретним.
Про підозру для генпідрядника повідомила у п'ятницю, 30 серпня Київська міська прокуратура. Правоохоронці зазначили, що приватна компанія заволоділа 60 млн грн через завищену ціну (загальна сума коштів, сплачених метрополітеном за заміну кабеля, становила більш ніж 100 млн грн).
"Зазначимо, що на цей договір було накладено гриф "для службового користування", що виключало вимоги застосування до нього публічної процедури відбору генпідрядника, як того вимагає Закон "Про публічні закупівлі", - пояснили у прокуратурі.
Правоохоронці додали, що в рамках кримінальної справи вже були проведені товарознавча та економічна експертизи. Саме завдяки ним і встановили, що загальна сума завищення ціни генпідрядником склала понад 60 млн грн. А вийти на зловмисників прокуратурі допомогли факти, викладені журналістами Bihus.Info у розслідуванні про зловживання столичного метрополітену (в рамках діяльності попереднього очільника підземки, Віктора Брагінського).
Директору товариства - генпідрядника вже повідомили про підозру у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч.5 ст.191 КК України), нині посадовцю загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також йому можуть заборонити обіймати певні посади чи вести певні види діяльності строком до 3 років.
Нагадаємо, попереднього очільника київського метро, Віктора Брагінського, звільнив Віталій Кличко ввечері 14 березня після того, як журналісти-розслідувачі Bihus.Info провели власне розслідування його діяльності. Зокрема, вони знайшли у Брагінського незадеклароване майно на суму 52 мільйони гривень. Розслідування журналістів вийшло 14 березня, як і пост Кличка, приблизно за дві години до повідомлення мера про кадрове рішення.
У розслідуванні, як писав Інформатор, йшлося про те, що Брагінський укладав контракти на сотні мільйонів з людьми зі свого оточення. До відмивання коштів він залучав також родичів - наприклад, балерину Тетяну Белецьку, яка доводилась йому тещею.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.