В небі над Києвом побачили начебто цивільний літак: чи запрацював аеропорт Бориспіль

В лютому стало відомо, що аеропорт Бориспіль готується до відкриття, днями кияни помітили в небі начебто цивільний літак, чи це ознака того, що летовище може запрацювати найближчим часом

Аеропорт Бориспіль
З аеропорту Бориспіль літаки не вилетають

В міжнародному аеропорту Бориспіль у лютому заявили, що співробітники підприємства продовжують працювати над тим, аби аеропорт міг в найкоротші можливі терміни відновити своє функціонування. Після того, як киянин в понеділок, 27 травня, помітив у небі над столицею начебто цивільний літак, до Інформатора звернулися читачі з питанням чи запрацював аеропорт. Ми отримали відповідь від аеропорту на свій запит.

Чи вилітають зараз з аеропорту «Бориспіль» пасажирські літаки?

В пресслужбі Міжнародного аеропорту Бориспіль на запит від Інформатора повідомили, що 27 травня жоден літак не вилітав і не прилітав.

«27 травня 2024 року з Міжнародного аеропорту “Бориспіль не вилітав і не прилітав жоден літак. Якщо вас цікавлять подробиці звертайтеся до держпідприємства "Украерорух"», - відповіли Інформатору.

І додали, що наразі літаки, які залишилися на летовищі на момент початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну - не вилітають.

"Зараз всі зусилля працівників аеропорту направлені на збереження інфраструктури аеропорту - вона знаходиться у робочому стані, ми продовжуємо підтримувати операційну здатність терміналів і аеродрому, зберігаємо та постійно навчаємо висококваліфікований персонал. Працюємо і також чекаємо на відновлення польотів", - зазначив прес-центр Міжнародного аеропорту «Бориспіль».
.

Що наразі відомо про відновлення транспортного авіасполучення з Міжнародного аеропорту «Бориспіль»?

Нагадаємо, що в лютому цього року аеропорт "Бориспіль" відвідав Олів’є Янковець, генеральний директор Міжнародної ради аеропортів Європи. У цьому візиті експерти вбачили певні зрушення у питанні можливого відновлення роботи цивільної авіації в українському небі.

"Ця стратегічна співпраця знаменує собою важливу віху на шляху до відродження аеропорту "Бориспіль" та підкреслює нашу непохитну прихильність до розвитку авіаційного ландшафту України", – зазначив тоді гендиректор аеропорту "Бориспіль" Олексій Дубревський.

Проте, в лютому в аеропорті уточнили, що відновлення звичної авіаційної діяльності аеропорту можливе тільки тоді, коли буде безпечна ситуація та виконані усі вимоги міжнародних стандартів авіаційної безпеки та безпеки пасажирів. У відповіді на запит Інформатора від 27 травня в аеропорту зазначили, що наразі інфраструктура летовища знаходиться у робочому стані.

«Зараз всі зусилля працівників аеропорту направлені на збереження інфраструктури аеропорту - вона знаходиться у робочому стані, ми продовжуємо підтримувати операційну здатність терміналів і аеродрому, зберігаємо та постійно навчаємо висококваліфікований персонал. Працюємо і також чекаємо на відновлення польотів», - йдеться у відповіді.

 Експерт про можливість відновлення польотів з Борисполя 

Україна не може виконати вимоги до безпеки. Про це у лютому заявив  авіаційний експерт Кирило Новіков.

"У цій темі важливим є питання страхових ризиків. Адже власниками пасажирської авіації та й бортів вантажної авіації, є не стільки авіакомпанії, а саме лізингодавці. І будь-який повітряний борт є застрахованим ще третьою стороною, страховою компанією, яка має певні вимоги до безпеки. І ось саме ці вимоги до безпеки Україна наразі не може повністю виконати. Бо проти нас триває агресія, і в небі також", - заявляв Новіков. 

Експерт казав, що заява про наміри відновити авіасполучення має позитивний момент. Бо так Україна показує Європі та світу, що ми контролюємо ситуацію.

"Інша справа, що про це скажуть військові, та як швидко вони зможуть дати гарантії безпеки у небі. Йдеться, як про засоби ППО, так і про прикордонні зони контролю неба. Тут потрібно розуміти, що Україна, згідно з міжнародними правилами, відповідає не тільки за свій повітряний простір, а й частково перекриває прикордонний. Тобто, коли летить іноземний літак або транзитом через територію України, він у будь-якому випадку потрапляє на наші радари. Навіть якщо він летить по прикордонню, то ми його бачимо і в деяких ситуаціях маємо супроводжувати",- пояснював Новіков.

Раніше Інформатор повідомляв, що торік найбільших збитків серед держпідприємств України зазнав аеропорт «Бориспіль» — 1,4 млрд грн.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube