У Чорнобилі до фотопастки потрапили хижаки, які люблять самотність і залишають на снігу сліди без пазурів
Рись євразійська зафільмована фотопасткою на території Чорнобиля. Дві тваринки, ймовірно, були заскочені у час полювання. Про це розповів "Вечірній Київ".
Рись євразійська в Україні мешкає у горах вище 1000 метрів над рівнем моря. А на Поліссі плямиста хижачка обирає важкодоступні заболочені рівнини та ліси.
"Тож Карпати та Полісся — останні території в Україні, де сьогодні ще можна зустріти рись у дикій природі", - зазначає видання.
Виявляється, що рись євразійська є рідкісним видом, який зник у минулому столітті з території українського Полісся. Але нині популяція рисі є цілком сталою на заповідній території.
До фотопастки у Чорнобилі потрапила мати зі своїм дитинчам, а, може, це граються двоє рисенят.
Фото зазняли хижаків у темну пору доби. Це — час полювання рисі. Вона має гострий нічний зір та відмінний слух.
"Цю кішку одразу можна впізнати по короткому хвосту і китицях на вухах, які роблять її слух ще кращим. Вона вистежує та атакує з засідок. В раціоні найбільшої кішки Європи — козулі, зайці, птахи та гризуни, іноді олені та кабани", - кажуть фахівці.
У 1994 році рись внесли до Червоної книги України зі статусом «рідкісний вид». Вона охороняється Червоним списком МСОП, CITES та Бернською конвенцією. Сьогодні популяція рисі в Україні оцінюється приблизно в 500 особин — від 400 до 430 особин у Карпатах, і до 100 особин на Поліссі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.