Учасники повинні мати поглиблені знання з алгоритмізації та програмування в технологіях Node.JS + TypeScript + C++
Чи слід знижувати швидкісний режим у Києві
Активісти просять залишити швидкість на рівні 50 км/год на основних магістралях
Чи варто залишити швидкість на рівні 50 км/год, чи, як завжди, підвищити її до 80 км/год?
голосів
Поворот не туди
"Війна не прощає помилок, і однією з найбільших є підміна понять. І якщо в головах українських дітей український військовий — ворог, а "втащити" йому - прояв героїзму, то всім нам - величезна жирна "двійка"
Начальник управління комунікацій командування Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев - про скандал зі шкільною постановою, де "герої" б'ють співробітника ТЦК
"Шахрая - до відповідальності"
"В партії розуміють, що скандал із шахраєм, який використовував ім’я політичної сили, б’є по репутації всієї організації. Ми закликаємо правоохоронців та суд притягнути шахрая до максимальної відповідальності, згідно закону"
Заява партії УДАР про свого колишнього члена, очільника Одеського осередку, який намагався вирішити "земельне" питання у Києві
416627 внутрішньо переміщених осіб зареєстровано у Києві
Київрада створює КП, яке опікуватиметься долею людей, що приїхали до столиці у пошуках спокійного життя
Закупівлі влади у Києві
Улюблений телеканал Віталія Кличка накупив начиння та приладдя на понад 13 млн грн
Колапс у метро скасовано
У Києві нарешті відкрили рух оновленою ділянкою тунелю "синьої" лінії метро
Чи відчули ви на собі перекриття руху?
голосів
Цитата тижня
"Іде сніг - мер винуватий. Дощ, забагато води - мер винуватий. Вітер, дерева падають - і це теж відповідальність мера. Сонце, голубе небо, чудова погода - і ніхто не скаже: "Спасибі, мер!" Мер - кризовий менеджер".
Віталій Кличко, міський голова Києва, в інтерв'ю The Times
Курс валют на сьогодні
Дізнайтесь актуальну інформацію станом на
30.03.2025
У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
Кулінарний рецепт від Інформатора
Індонезійська кухня: смажена локшина Мі Горенг
Любителі гостренького - це точно для вас: прянощі в поєднанні з цікавим гарніром. Насолоджуйтесь індонезійською стравою, яку запросто можна приготувати на будь-якій українській кухні!
Ціни на пальне у мережевих АЗС України
Оновлено станом на 28.03.2025
А95+
А95
ДП
ГАЗ
57.99
56.59
56.99
37.99
60.82
57.66
56.82
37.32
61.99
58.99
57.99
37.98
-
52.79
50.08
34.55
61.99
58.99
57.99
37.99
55.59
53.59
52.59
34.99
ТОП-5 найбагатших людей України у рейтингу Forbes
Вказана динаміка змін за поточний рік
1
Рінат Ахметов
$4,0 млрд.
2
Віктор Пінчук
$2,0 млрд.
3
Вадим Новинський
$1,2 млрд.
4
Костянтин Жеваго
$1,2 млрд.
5
Геннадій Боголюбов
$1,0 млрд.
Актуальний курс кріптовалют
BINANCE COIN (BNB)
605.23
DOGECOIN (DOGE)
0.17
THETA (THETA)
0.83
LITECOIN (LTC)
85.99
BITCOIN (BTC)
83053.16
Як Ігор Рець вижив на стежці ухилянтів із Закарпаття в Румунію
Кореспондент Інформатора забрався на високогір'я Карпат і прожив тиждень у притулку для туристів, щоби взяти інтерв'ю у ухилянтів; на шляху він зустрів прикордонників, військкомів із Хуста, а також численні порушення закону
Подорож Ігоря закінчилася у ТЦК та СП Хуста, звідки, як вважають ухилянти, одна дорога – до учебки, а потім на фронт. У Хусті кореспондент Інформатора зафіксував численні порушення закону. Підсумком поїздки став докладний звіт про пригоди. Інформатор публікує цей звіт у кількох частинах.
Лебеді на морозі: у Київському зоопарку пояснили, що відбувається і чи можна годувати птахів
У Київському зоопарку пояснили, чим можна підгодовувати лебедів
У Київському зоопарку взимку чимало людей хвилюються, коли бачать лебедів у водоймах. Зазвичай відвідувачам здається, що птахам холодно або погано. Люди нерідко намагаються самостійно допомогти, проте насправді це тільки зашкодить. Експерти роз'яснили, в чому причина.
Про це розповіли на офіційній сторінці Київського зоопарку в соціальній мережі. Експерти пояснили, що це лебеді-шипуни. Ці птахи дуже часто лишаються зимувати в нашій країні. Такі лебеді добре пристосовані до холодних умов та залежать від відкритої водойми з якої добувають їжу, а саме водні рослини. Адже шипуни також мають один з найщільніших пушків. Це захищає їх від сильного холоду, навіть до 70 градусів морозу.
Фото: Київський зоопарк
Лебеді тримаються групами та перелітають між водоймами, які не покриваються льодом. Декілька днів птахи можуть не їсти, оскільки в них великі запаси енергії. Часто шипуни можуть просто лежати на кризі: тоді птахи ховають відкриті частини тіла під пір'я так економлять сили. Саме тому не варто турбувати їх. Коли птахи бачать наближення людей, вони можуть перелетіти на іншу водойму.
Завідувач відділу птахів Київського зоопарку Лясківський Віталій та науковий співробітник Бойчук Олександр поділився важливими порадами для відвідувачів зоопарку. За словами експерта, в більшості випадків ці лебеді не потребують допомоги. Звертати увагу потрібно лише на тих птахів, які тримаються окремо (не на воді, а на березі), багато сплять сховавши голову під крило, а також тих, які мають явні фізичні травми, поранення. Також варто звернути увагу на лебедів, які мають на собі інородні предмети, які заважають їм харчуватися та рухатися, або якщо птахи вмерзли у кригу і їм загрожуватиме реальна небезпека (наприклад, браконьєри, бездомні собаки тощо).
"З приводу таких птахів радимо звертатися до Київської Команди порятунку тварин, які з власного досвіду оцінять ситуацію. І при потребі відловлять та передадуть птаха до Межигірського притулку для лебедів", - порадив експерт.
Чим можна годувати лебедя?
Лебеді харчуються рослинною їжею, якої достатньо у незамерзаючих водоймах. Тому годувати їх додатково доцільно лише в несприятливі періоди. Якщо ж відвідувачам хочеться допомогти, то це варто робити правильно: годувати цих птахів можна цільним зерном та сезонними овочами (пшеницею, кукурудзою, ячменем, вівсом, капустою, морквою, буряком тощо).
Не можна годувати лебедів батонами та булками. Неправильне годування може призвести до хвороб або загибелі птахів, попередили експерти.
Переселення пеліканів
Раніше в Київському зоопарку поділилися новиною про те, що розпочинається Велике переселення до теплого зимового будиночку. Експерти зазначили, що потрібно домовитися з кожним поважним птахом. Заселяють пеліканів у три етапи: групами 15, 3 і 2 пернатих мешканці. Відомо, що в зимових апартаментах птахів є великий колод, кам'янисті схили, доріжки для прогулянок, опалення та спеціальні ультрафіолетові лампи для сонячних процедур.
"Будиночок пеліканів знаходиться між озерами одразу за Центральним входом. Тож саме цим величним пернатим довірено першими радо зустрічати відвідувачів та заряджати їх чудовим настроєм", - розповіли в Київському зоопарку.
Фото: Київській зоопарк
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.