Лебеді на морозі: у Київському зоопарку пояснили, що відбувається і чи можна годувати птахів

Читать на русском

У Київському зоопарку пояснили, чим можна підгодовувати лебедів

Читать на русском
У Київському зоопарку пояснили, чому лебеді живуть на морозі
Лебеді в Київському зоопарку

У Київському зоопарку пояснили, чим можна підгодовувати лебедів

У Київському зоопарку взимку чимало людей хвилюються, коли бачать лебедів у водоймах. Зазвичай відвідувачам здається, що птахам холодно або погано. Люди нерідко намагаються самостійно допомогти, проте насправді це тільки зашкодить. Експерти роз'яснили, в чому причина. 

Про це розповіли на офіційній сторінці Київського зоопарку в соціальній мережі. Експерти пояснили, що це лебеді-шипуни. Ці птахи дуже часто лишаються зимувати в нашій країні. Такі лебеді добре пристосовані до холодних умов та залежать від відкритої водойми з якої добувають їжу, а саме водні рослини. Адже шипуни також мають один з найщільніших пушків. Це захищає їх від сильного холоду, навіть до 70 градусів морозу. 

Фото: Київський зоопарк
Фото: Київський зоопарк

 Лебеді тримаються групами та перелітають між водоймами, які не покриваються льодом. Декілька днів птахи можуть не їсти, оскільки в них великі запаси енергії. Часто шипуни можуть просто лежати на кризі: тоді птахи ховають відкриті частини тіла під пір'я так економлять сили. Саме тому не варто турбувати їх. Коли птахи бачать наближення людей, вони можуть перелетіти на іншу водойму. 

Завідувач відділу птахів Київського зоопарку Лясківський Віталій та науковий співробітник Бойчук Олександр поділився важливими порадами для відвідувачів зоопарку. За словами експерта, в більшості випадків ці лебеді не потребують допомоги. Звертати увагу потрібно лише на тих птахів, які тримаються окремо (не на воді, а на березі), багато сплять сховавши голову під крило, а також тих, які мають явні фізичні травми, поранення. Також варто звернути увагу на лебедів, які мають на собі інородні предмети, які заважають їм харчуватися та рухатися, або якщо птахи вмерзли у кригу і їм загрожуватиме реальна небезпека (наприклад, браконьєри, бездомні собаки тощо).   

"З приводу таких птахів радимо звертатися до Київської Команди порятунку тварин, які з власного досвіду оцінять ситуацію. І при потребі відловлять та передадуть птаха до Межигірського притулку для лебедів", - порадив експерт. 

Чим можна годувати лебедя?

Лебеді харчуються рослинною їжею, якої достатньо у незамерзаючих водоймах. Тому годувати їх додатково доцільно лише в несприятливі періоди. Якщо ж відвідувачам хочеться допомогти, то це варто робити правильно: годувати цих птахів можна цільним зерном та сезонними овочами (пшеницею, кукурудзою, ячменем, вівсом, капустою, морквою, буряком тощо).

Не можна годувати лебедів батонами та булками. Неправильне годування може призвести до хвороб або загибелі птахів, попередили експерти. 

Переселення пеліканів   

Раніше в Київському зоопарку поділилися новиною про те, що розпочинається Велике переселення до теплого зимового будиночку. Експерти зазначили, що потрібно домовитися з кожним поважним птахом. Заселяють пеліканів у три етапи: групами 15, 3 і 2 пернатих мешканці. Відомо, що в зимових апартаментах птахів є великий колод, кам'янисті схили, доріжки для прогулянок, опалення та спеціальні ультрафіолетові лампи для сонячних процедур.

"Будиночок пеліканів знаходиться між озерами одразу за Центральним входом. Тож саме цим величним пернатим довірено першими радо зустрічати відвідувачів та заряджати їх чудовим настроєм", - розповіли в Київському зоопарку. 

Фото: Київській зоопарк
Фото: Київській зоопарк

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.