Кияни, нажахані перспективою залишитися без тепла і гарячої води взимку, підписують петицію до міського голови з вимогою якомога скоріше втрутитись у ситуацію та пришвидшити ремонтні роботи
Кияни, мешканці Лісового масиву, вимагають від міської влади терміново відновити постачання гарячої води та завершити реконструкцію тепломережі на перетині вул. Мілютенка та Шолом-Алейхема. Вулицю розрили, а постачання води й теплоносія припинили ще наприкінці серпня, коли комунікації почали ремонтувати під підключення чергової новобудови. А от із завершенням будівництва поки не складається: графіки робіт зірвані, даних про фінансування немає. Причому під загрозою - чималий житловий фонд на 148 багатоквартирних будівель та 4 лікарні.
Про це йдеться у петиції, що зареєстрована на сайті Київради 16 жовтня 2024 року. Її автор, Сергій Коптілов, вимагає від міської влади негайно відновити постачання гарячої води та теплоносія до низки будинків на Лісовому житломасиві, на перетині вул. Мілютенка і Шолом-Алейхема, що відсутнє з серпня 2024-го. Власне, розрило тепломережу й припинило постачання води й теплоносія ТОВ "Смарт Універсал Груп".
"Фактично, окрім розритої тепломережі, протягом двох місяців на об’єкті не спостерігається жодних будівельних або ремонтних робіт. Терміни виконання постійно переносяться та затягуються. На цей момент графік завершення робіт передбачений на 15 жовтня 2024 року, але реальних дій не видно", - пише автор петиції.
Деснянська РДА погоджує відтермінування, ігноруючи порушення договірних зобов'язань з боку Київтеплоенерго, каже Коптілов. А самі тепловики на численні звернення дає формальні відписки - каже, буцімто, нічого не може вдіяти, бо не має "договірних відносин" з підрядником, що є виконавцем робіт.
"Така бездіяльність призводить до серйозних ризиків для мешканців: ми можемо залишитися не тільки без гарячої води, але й без опалення в зимовий період", - стверджує киянин.
За словами Коптілова, під загрозою чималий житловий фонд у 148 житлових будинків та 4 лікарні. Сезон опалення в них може й не розпочатись, каже він, і вимагає негайного втручання КМДА у ситуацію. Судячи з того, що за кілька днів петицію вже підписали майже 1400 киян (чверть з необхідної для розгляду кількість) - питання болюче для багатьох у Деснянському районі та викликає острах.
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що міський голова Києва Віталій Кличко відхилив звернення, у якому місцеві мешканці закликали владу Києва відмовитись від планів з побудови паркінгу для гостей парку "Наталка" і Оболонського острова на вул. Прирічній. У відповіді від 18 вересня він стверджує, що паркінг на Оболоні є життєвою необхідністю. А ті ділянки землі, що їх кияни запропонували, як альтернативні, вже перебувають у чиїйсь власності та мають інше призначення.
Також ми розповідали, що кияни просять міську владу збільшити кількість громадських вбиралень у Києві. Йдеться про загальнодоступні локації - парки, площі, зупинки громадського транспорту, популярні туристичні маршрути. Звертаються також з проханням забезпечити дотримання чистоти в тих вбиральнях, що вже працюють у середмісті столиці.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.