В Кличка розробили антикорупційні анонімки: киян питають про потенційних хабарників у КМДА

Читать на русском

Опитування про наявність корупційних ризиків у діяльності міської влади триватиме до 30 квітня, щоправда, у анкеті не просять конкретизувати прізвища хабарників

Читать на русском
КМДА проводить анонімне анкетування киян щодо хабарництва
Чиновники вирішили спитати киян про їхню думку щодо потенційних ризиків у роботі міської влади

Опитування про наявність корупційних ризиків у діяльності міської влади триватиме до 30 квітня, щоправда, у анкеті не просять конкретизувати прізвища хабарників

У КМДА продовжують безкомпромісну боротьбу з корупцією. Після оцінювання корупційних ризиків у форматі "самооцінки", яке проводили до 19 квітня, чиновники вирішили спитати ще й киян про їхню думку щодо потенційних ризиків у міській владі. Щоправда, у анкеті, розробленій спеціально для цього, питають не про конкретні прізвища, а радше про абстрактні "напрями діяльності" та "питання".

У анкеті, яку можна завантажити за посиланням, КМВА запитує про потенційні корупційні ризики у владі Києва. Опитування можуть пройти як юридичні особи, ФОПи чи державні органи, так і звичайні кияни. Анкетування триватиме до 30 квітня, а результати, як обіцяють розробники, будуть враховані при оцінюванні корупційних ризиків у КМВА та підготовці Антикорупційної програми.

"Від щирості і відвертості Ваших відповідей залежить правильність визначення рівнів корупційних ризиків та заходів щодо їх подолання", - зазначено у анкеті.

Документ складається з восьми питань, відповіді на п'ять з них є обов'язковими. Так, питають, зокрема, про напрями діяльності міської влади Києва, де існує "найбільша ймовірність" проявів корупції. Серед них, доречі, перелічені земельні сфери, містобудування, сфера благоустрою та комунальної власності, які традиційно вважаються найбільш ризиковими у Києві.

Запитують також про проблеми, з якими респонденти стикалися під час взаємодії з міською владою. У відповідному полі можна прописати і цілком конкретні кейси - втім, дане анкетування є анонімним, відтак, воно не може бути використане як підстава для початку конкретних дій правоохоронних органів. Наприкінці ж документу апліканта просять конкретизувати його статус (є фізичною чи юридичною особою тощо).

Найкращий тест: КМДА провела "самооцінювання" корупційних ризиків

Нагадаємо, Інформатор писав про оцінювання корупційних ризиків, яке КМВА планувала провести до 19 квітня. Відповідне розпорядження видавав очільник голови КМВА Сергій Попко. Щоправда, пройти оцінювання чиновникам міської адміністрації було зовсім неважко, адже у першому ж пункті розпорядження йшлося про "формат самооцінювання".

Також ми розповідали про те, що САП просить суд конфіскувати майно, яке належить київському митнику Руслану Фірсову. Він проходить у справі щодо можливо незаконного набуття великої кількості нерухомості в передмісті Києва. У 2019 році Фірсов обіймав посаду виконувача директора Департаменту організації протидії митним правопорушенням та міжнародної взаємодії Державної фіскальної служби (ДФС).

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.