В Кличка нарешті дозріли, щоб зняти зірку з будинка на Хрещатику: які ще об'єкти декомунізують у Києві

Київрада визначила перелік із 47 об'єктів, що відображають радянські та російські наративи, а відтак, мають бути усунуті з публічного простору столиці

Віталій Кличко Київрада декомунізація
У Києві нарешті приберуть зірку з будинку на Хрещатику, 25 та постамент від монумента Леніну неподалік від нього

Київрада визначила перелік із 47 об'єктів, що відображають радянські та російські наративи, а відтак, мають бути усунуті з публічного простору столиці. Йдеться про низку пам'ятників, зокрема, радянському письменнику й комсомольцю Олександрові Бойченку та його колезі Миколі Островському, а ще, знімуть самі постаменти, що лишилися від пам'ятників Леніну - зокрема, на бульварі Тараса Шевченка. Така сама участь чекає й на п'ятикутну зірку, що прикрашає будинок на Хрещатику, 25.

Про наміри завершити процес декомунізації та деколонізації у столиці повідомила пресслужба КМДА. Конкретизують: усі 47 об'єктів з переліку Київради відображають радянські та російські історичні й пропагандистські наративи, відтак, мають бути усунені з публічного простору.

"Рішення, зокрема, передбачає демонтаж зірки з будинку на Хрещатику, пам’ятників радянським пропагандистам, постаментів пам’ятників Леніну тощо. Росія використовує елементи, пов’язані з імперською історією, як плацдарм для просування агресивної політики. Тому важливо, щоб символи, під якими імперія здійснювала геноцид українців, назавжди зникли з наших вулиць", - цитує міський портал заступницю голови КМДА, депутатку Ганну Старостенко.

Повний перелік на сайті Київради поки не доступний, втім, з тих кількох елементів, що їх оприлюднили у КМДА, є знакові. Повний демонтаж чекає на 27 об'єктів з переліку, кажуть посадовці, і серед них такі:

  • пам’ятники Олександру Бойченку (на території гімназії № 59) й Миколі Островському (на території гімназії № 191);
  • постаменти від пам’ятника Володимиру Леніну (бульв. Тараса Шевченка, 1 та вул. Якова Гніздовського, 1-А);
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (на просп. Академіка Глушкова, 40);
  • зірка на даху будинку на вул. Хрещатик, 25.

Окрім того, до переліку увійшли 20 об’єктів, на яких потребують вилучення окремі елементи композиції, корекції тексту або окремих його частин. Це стосується, зокрема, дошки з російськомовною цитатою режисера Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам (вул. Лаврська, 19), яку планують замінити на дошку українською мовою з присвятою українцям, що загинули під час злочинного військового вторгнення СРСР в Афганістан.

Також на пам’ятниках Борису Патону й Іллі Рєпіну у планах замінити написи російською на українську. Зрештою, демонтують монограму із зображенням імперського вензеля Олександра ІІІ, що на в’їзній брамі до КНП "Свято-Михайлівська клінічна лікарня м. Києва". Наразі, нагадують у КМДА, з публічного простору столиці вже прибрали 117 таких об’єктів чи елементів. Демонтації підлягають ще 87 об’єктів.

Київрада узгодила демонтаж пам'ятника Булгакову і назве вулицю іменем батька одного зі своїх колег

Нагадаємо, днями Інформатор повідомив про те, що пам'ятник Михайлові Булгакову таки приберуть з Андріївського узвозу. За це 28 жовтня проголосувала робоча група Київради з питань декомунізації. Крім цього, вирішено питання про демонтаж ще двох пам'ятників - поетесі Анні Ахматовій та композиторові, засновнику класичної російської музики Михайлові Глінці з Міського саду.

Також ми писали про те, що депутати Київради мають намір назвати одну з вулиць міста іменем батька депутата від "ЄС" Володимира Турця. Він був Народним артистом у СРСР, і можна сказати, що радянська влада його "обласкала" - як могла. Крім того, його син нині займає важливу посаду у самій Київраді, що, ймовірно, і є відповіддю на питання "чому?"

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ