У п'ятницю, 9 листопада, в Україні провели щорічний радіодиктант Всеукраїнської єдності, який транслювався на всю країну. Він проходить щорічно у рамках святкування Дня української мови та писемності.
Написати диктант у Києві можна було у колі студентів, журналістів, депутатів та чиновників, відвідавши 329 аудиторію червоного корпусу Київського Національного Університету імені Тараса Шевченка. Інформатор також долучився до флешмобу.
Однієї аудиторії виявилось замало: бажаючих приєднатись до акції було так багато, що довелося виділити ще одне приміщення. Більшість студентів - з різних факультетів і навчальних закладів - прийшли у вишиванках. Приєднався до написання диктанту навіть ректор КНУ Леонід Губерський. Цікаво було бачити серед натовпу іноземців, які з уважністю і зосередженістю намагалися грамотно писати слова і розставляти розділові знаки.
Цього року спікером для диктанту знову обрали українського лінгвіста Олександра Авраменка, відомого серед школярів та абітурієнтів за його методичками з української мови та літератури. Текст, який зачитував Олександр, отримав назву "Крила України". У ньому розповідалось про видатних українців різних національностей і їх досягнення, які прославили країну.
За словами учасників диктанту, цьогорічний текст виявився легшим, ніж минулого року. Але він теж мав свої нюанси, які могли видатись складними навіть для людей, чиї професії тісно повязані з українською мовою.
Диктанти на перевірку можна надіслати поштою (на адресу вулиця Хрещатик, 26) або відправити ксерокопію чи фото на електронну адресу . Важливо те, що надіслати їх треба не пізніше, ніж до 12:00 10 листопада. Після цього листи більше не будуть приймати. Організатори обіцяють нагородити всіх, хто безпомилково написав диктант, символічними подарунками.
Незалежно від того, грамотно написали ви диктант, чи ні, для того, щоб бути у "мовному тонусі" потрібно регулярно читати. Для жителів Києва ми зібрали ТОП бібліотек, де можна чудово провести час і знайти для себе щось і корисне, і цікаве. А крім того ми зібрали найцікавіші літературні новинки листопада, які не варто обділяти увагою.
До речі, якщо ви поглиблено цікавитесь українською мовою, то ми писали про те, як змінились правила написання деяких слів. 22 серпня у Києві презентували нову редакцію українського правопису.
Лілія Вітюк
Фото, відео: Олександр Калинчук