В Києві нашестя невідомих мошок: звідки взялися і наскільки небезпечні

Читать на русском

Невідомі мошки, через яких навіть можна померти, масово кусають киян

Читать на русском
Тварини, мошки
Рій мошок напав на жінку просто посеред столичного парку

Невідомі мошки, через яких навіть можна померти, масово кусають киян

Кияни почали масово скаржитися на мошок. Люди кажуть, що вони рояться в парках і біля водойм та боляче гризуть. Тіло після того свербить і пухне. Про це 8 травня повідомили у ТСН.

Рій мошок напав просто посеред столичного парку

За словами киянки, коли вона гуляла із 9-річним сином, їх покусали мошки. На ранок у дитини розпухли губи, вуха, де укусів не було. Почалося запаморочення.

"У нього на ранок розпухли губи, вуха, хоча там його не кусали. По всьому тілу почалося як кропивниця. Почалася задуха, йому почалося паморочитися в голові. Тож довелося негайно звернутися до лікаря", – каже жінка.

У самої киянки після відпочинку на вулиці з'явилися червоні ранки, які печуть і сверблять.

В Києві нашестя невідомих мошок: звідки взялися і наскільки небезпечні 1

Днями рій мошок напав просто посеред столичного парку і на переселенку з Херсона. Сюди вона переїхала 2022-го. В рідному місті таких кусючок не бачила. Вперше їхньою жертвою стала торік. Тоді спочатку відпочивала неподалік столиці на Десні. За кілька днів мошка погризла знову, вже в Києві.

"Лікарка вважала, що у мене занесена якась інфекція. Ми здали аналізи, інфекції не виявили. Ми зрозуміли, що це суто алергічна реакція", – каже жінка.

Що відомо про мошок, які атакують киян

Президентка Асоціації професіоналів довкілля Людмила Циганок пояснює: зазвичай така мошка живе в регіонах, де багато лісів, водойм, вогко й тепло, зокрема на Волині та в північних областях, як-от Чернігівщина. Однак клімат змінюється – комахи мігрують.

"Мошка з'їдає мікроорганізми відмерлих решток, вона харчується також відмерлими рештками рослинності, вони згризають верхні шматочки епітелію. Таким чином вони виживають", – каже Людмила Циганок.

Що кажуть медики про укуси комах

Олександр Назаренко – головний лікар клініки імунології та алергології. Каже: до нього цьогоріч з такими ж симптомами, як у Поліни та Світлани, звертається дуже багато пацієнтів.

"Алергія до комах часто пов'язана з токсичною дією слини цієї мошки. Це може бути у людей, коли є різні порушення обміну речовин або коли є алергічна реакція безпосередньо до комах", – каже медик.

Лікар радить насамперед приймати антигістамінні препарати та не розчісувати місця укусу. Стає гірше – поспішайте до медиків. Бо можливі навіть летальні випадки.

"Якщо чиста алергічна реакція, вона йде одразу через декілька хвилин. А якщо це вже приєднується інфекція, то це буде вже декілька днів – і тоді буде набряк, може бути нагноєння", – пояснив Олександр Назаренко.

Екологи ж обнадіюють: скоро цих кусючих мошок стане менше. Птахи висидять потомство і почнуть на них активно полювати.

Раніше Інформатор писав, що після дощів у Києві з'явилося багато змій. Біологи пояснюють, що наразі триває період, коли живність переважно завершила парування та тепер народжується потомство.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.