Politico: як західні системи ППО перетворили Київ на рятівний човен

Читать на русском

Рівень безпеки в українській столиці є одним з найвищих завдяки поєднанню систем Gepard, Avenger, MIM-23 Hawk

Читать на русском
Ефективність ППО в Києві
Київ став безпечним завдяки вдалому поєднанню сучасних систем ППО з радянськими

Рівень безпеки в українській столиці є одним з найвищих завдяки поєднанню систем Gepard, Avenger, MIM-23 Hawk

Київ став "рятівним човном" для людей, що тікають від російських ракетних атак. Міжнародна організація з міграції ООН оцінює кількість тимчасово переміщених осіб, що осіли в українській столиці та її околицях, у 600 тисяч. Цього вдалося досягти завдяки створенню міцної протиповітряної оборони довкола міста.

Як пише американське видання Politico, ефекту вдалося досягнути завдяки об'єднанню сучасних систем ППО з радянськими, а також постачанню Україні різноманітних систем ППО від різних виробників. Так, видання стверджує, що сьогодні захист Києва посилено системами малої дальності Gepard з Німеччини та Avenger Short-Range Air Defense із США для збивання безпілотників і крилатих ракет.

На середній дальності Україна використовує MIM-23 Hawk американської компанії Raytheon; NASAMS, розроблений Raytheon і норвезькою Kongsberg. Також використовується німецький IRIS-T SLM. Захист дальньої дії забезпечується американськими Patriot PAC-3 і Eurosam SAMP/T, поставленими Францією та Італією.

"Ми продовжуємо чекати підтримки від союзників і партнерів. Нам потрібна більш потужна протиповітряна оборона. І більш різноманітна. І не тільки для столиці, а й для кожного українського міста. Кожен зенітно-ракетний комплекс на вагу золота", - сказав виданню Сергій Попко, очільник військово-цивільної адміністрації Києва.

Змінюють схеми атаки дронами

Зазначимо, що Київ та область продовжують піддаватися ракетним ударам та атакам безпілотними літальними апаратами. Зокрема, у ніч проти неділі, 19 листопада, росіяни двічі атакували Київ ударними групами дронів Shahed. Вони підлітали групами з різних напрямків. При цьому безпілотники постійно змінювали маршрути свого руху.

Тієї ж ночі у Київській області було-таки пошкоджено об'єкт інфраструктури. Повітряна тривога в регіоні тривала майже п'ять годин, натомість у Києві вона завершилася значно раніше.

Раніше Київ опинився на одному з останніх місць у рейтингу придатних для життя міст, що складає видання The Economist. Причиною стали спроби рф завдати ударів по українській столиці, що робить її небезпечним містом, вважають експерти видання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.