Таблички з історичною свідомістю: у Києві проєкт Стріткод розповідає про перейменування вулиць

На будинках вулиць, що були перейменовані на честь сучасних героїв, вже розміщено 25 табличок з QR-кодами

Перейменування у Києві
Відсканувавши код на табличці, можна потрапити на сайт проєкту з інформацією про людину, ім'я якої носить топонім

У Києві розпочала роботу платформа "Стріткод". За її допомогою можна отримати інформацію про видатні постаті, імена яких отримали вулиці столиці. Так, на будинках перейменованих топонімів вже з'явилось 25 табличок з QR-кодами, які при скануванні ведуть на сайт streetcode.com.ua, де можна довідатись потрібну інформацію.

Зокрема, на сайті можна довідатись про героїв минулого: "першого президента" (а насправді голову Центральної Ради УНР) Михайла Грушевського, генерал-хорунжого армії УНР Олексу Алмазова, державного діяча початку ХХ ст. Євгена Коновальця, полковника армії УНР Петра Болбочана. Відповідно, є й герої сучасності: доброволець, журналіст Роман "Сенека" Ратушний (загинув в червні 2022-го), волонтерка і математикиня Юлія Здановська (загинула 3 березня 2022 року), актор Павло Лі, що евакуйовував людей з Ірпеня під Києвом та загинув на самому початку війни.

На сайті проєкту зазначається, що він працює за підтримки Українського інституту національної пам'яті, Платформи пам'яті "Меморіал", Київського національного університету ім. Т. Шевченка, КМДА. А засновником є ГО "Історична платформа", що разом з командою "досвідчених креаторів, провідних істориків та потужних партнерів" створює "найбільшу платформу про історію України, вбудовану в простори міст".

Серед завдань, які поставили засновники, - не тільки розповідати про визначні постаті, на честь котрих названо вулиці, а й пояснювати історичні зв'язки "у просторі та часі", посилювати історичну просвіту, допомагати з "декомунізацією історичної свідомості".

Активісти захищають історичні будинки та дерева

Нагадаємо, у Києві мешканці Святошинського району вимагають від влади зупинити забудову поблизу Берестейського проспекту на виїзді з Києва. Також вимога стосується заборони на зрізання трьох з половиною сотень дерев, що розташовані на ділянці, призначеній під забудову.

Також активісти захищають історичний будинок 1893 року на вул. Володимирській, 93, що руйнується через поновлення будівництва офісного центру поруч. Попри спроби зупинити забудовника, по стінах садиби пішли тріщини, та будинок знову почав просідати.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ