У столиці відійшла у засвіти генеральна директорка Музею історії Києва

Діана Попова, яка очолювала музей з початку повномасштабного вторгнення, тривалий час боролася з онкологічним захворюванням

музей історії Києва
Влітку Діані Поповій мало б виповнитися лише 48 років

13 квітня 2025 року у Києві померла генеральна директорка Музею історії Києва Діана Попова. Вона очолювала музей з вересня 2022 року, раніше була директором Департаменту культури КМДА. У липні їй мало б виповнитися лише 48 років.

Сумну звістку повідомили у Музеї історії Києва. За словами команди, для музею та його співробітників це важка втрата, адже Діана вкладала всю душу у свою роботу.

“Вона гідно приймала виклики цих важких часів, вкладала в Музей усю свою нестримну енергію, залучала підтримку партнерів, надихала та гуртувала команду, прагнула, щоб музейні проєкти були яскравими та памʼятними!”, - зазначили у Музеї.

Останній допис з особистої сторінки пані Діани був опублікований вранці 13 квітня, але його вже писав її чоловік. Читати слова вдячності і прощання важко.

“Так вийшло, що мій життєвий шлях на Землі закінчився. Я боролася як могла, але всесвіт сказав досить. Тримаючи за руки свого чоловіка я пішла під час Песах( мабуть моє єврейське коріння на 25% зіграло тут головну роль). Вибачте якщо когось образила, не тримайте зла на мене. Я вдячна всім хто був в моєму житті. Люблю вас всіх”, - йдеться у дописі.

Діана Попова тривалий час боролася з онкологічною хворобою. На початку березня вона писала, що переживає найважчі тижні свого життя. Дякувала лікарям, які не опускають руки, всім, хто підтримує музей та колегам, що працюють з потрійною віддачею.

Музей історії Києва прикрасили тисячами сяючих орігамі-птахів

Як повідомляв Інформатор, фасад Музею історії Києва прикрасили 5 тисячами маленьких орігамі-птахів, що виблискують на сонці.  Композиція на будинку, що по вул. Богдана Хмельницького, 7 у середмісті столиці нагадує маленьку золоту кулю - її створено з металізованого паперу. А завдячувати за таку красу місто має своєму побратиму, Брюселю: саме він подарував Києву неймовірну інсталяцію. Композиція символізує нескореність і стійкість українського народу й наше прагнення до миру.

 Також ми писали, що наприкінці 2024 року Музей історії Києва полагодив великий годинник на фасаді, який не працював 5 років. На Різдво годиннику повернули усі функції - і час, і "голос": тепер він ще й грає питомо київські мелодії. До речі, багато хто з відвідувачів, та й просто перехожих, навіть не помітили, що щось змінилося - настільки органічними для міста є звуки годинника, що виспівує гімн української столиці.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube
Київ