У селі на Київщині збудували укриття для місцевої школи: скільки учнів отримали можливість навчатись очно

Читать на русском

Без укриття школа не мала можливості навчати учнів очно, вони вимушені були їздити в інший населений пункт

Читать на русском
Укриття
На Київщині збудували нове укриття

Без укриття школа не мала можливості навчати учнів очно, вони вимушені були їздити в інший населений пункт

У школі села Мусійки Іванківської громади на Київщині державне підприємство "Енергоатом" профінансувало будування бомбосховища. Воно знаходиться біля місцевої школи. Тепер 100 учнів навчального закладу отримали можливість ховатись у ньому під час ракетної небезпеки. На будівництво було виділено 3,5 млн гривень.

Про це повідомляє Суспільне. Зазначається, що з 24 лютого 2022 року вчителі не могли забезпечити безпечне проведення очних занять для дітлахів.

Школа
Школа

Головною проблемою у директора школи було отримання коштів на проведення робіт. Адже школі, де всього вчиться 100 осіб, не виділяли коштів ані з сільського бюджету громади, ані з обласного. Втім, зрештою цю проблему вдалося вирішити. 

"Ми побудували в Чорнобильській зоні сховище відпрацьованого палива, яке вже рік успішно працює. Відповідно до програми будівництва і законів України, ми також зобов'язані відраховувати кошти на соціальні програми у громадах, які оточують наш об'єкт. Іванківська територіальна громада — одне з місць, яке підпадає під це фінансування. Фактично це сховище було побудоване і зараз діти можуть вчитися нормально, у своїй рідній школі", - заявив президент ДП "НАЕК "Енергоатом" Петро Котін.

Зовнішній вигляд укриття
Зовнішній вигляд укриття

Директорка Мусійківської школи Наталія Лозова розповіла, що через відсутність укриття минулого навчального року діти навчалися дистанційно. Цьогоріч упродовж трьох місяців учні їздили в сусіднє село Обуховичі. Через невеликі розміри тамтешньої школи приїжджим дітям доводилося організовувати уроки в другу зміну. Тепер  у школі в Мусійках є всі умови для організації навчального процесу: є укриття і необхідне технічне забезпечення.

Будівництво укриттів в Україні

Раніше повідомлялось, що голова Київської обласної військової адміністрації Руслан Кравченко урочисто відкрив протирадіаційне укриття у ліцеї "Ерудит" в Новосілках, що на Київщині. Над ним працювали понад 4 місяців. Воно має площу 1075 квадратних метрів. Сумарно 590 осіб може перебувати у цьому бомбосховищі протягом 48 годин поспіль. На капітальний його ремонт було виділено понад 16 млн грн.

"Ліцей побудували в 1985 році. В “Ерудиті” здобуває середню освіту понад 1,2 тис. учнів. Діти вчаться у дві зміни. В укритті одночасно можуть перебувати 590 осіб. Є все для зручного розташування дітей та педагогів. А вентиляційна система дозволяє там залишатися людям щонайменше 48 годин поспіль. Приміщення опалюється за допомогою котельні, радіатори обладнані термостатичними клапанами для регулювання температури повітря", - розповів Кравченко.

Також у селі Дачне Одеської області було оголошено тендер на будівництво протирадіаційного укриття у яслах. Це сховище мало б збудуватись за понад 27 мільйонів гривень. Воно буде мати площу 300 квадратних метрів. Проведення робіт у дошкільному закладі "Антошка" замовила Дачненська сільська рада. Проте, через те, що у селі за переписом у 2001 році жило 8 тисяч людей, а після початку повномасштабної війни, їх стало ще менше, журналісти видання Новини.LIVE ставлять під питання доцільність такого дорого й великого укриття, враховуючи те, що в селі дітей не так вже й багато. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.