Киянка вимагає Монобанк повернути 53 983 гривень, які автоматично списали для погашення кредиту - чи повернув суд кошти

Читать на русском

Згідно з графіком щомісячних платежів до сум, що підлягають сплаті включається й автоматичне списання процентів, яке клієнтка вважає незаконним

Читать на русском
Монобанк
Монобанк списав з рахунку клієнтки проценти на суму 53 983 гривень

Згідно з графіком щомісячних платежів до сум, що підлягають сплаті включається й автоматичне списання процентів, яке клієнтка вважає незаконним

Жінка взяла кредит у Монобанку. Станом на 24 серпня 2023 року сума заборгованості складає 102 762 гривень. Вона запевняє, що вчасно вносить платежі, але фінустанова автоматично списує проценти. Клієнтка вимагає повернути 53 983 гривень. Про це йдеться у рішенні Оболонського районного суду Києва, опублікованому 20 вересня 2023 року.

Жінка отримала в АТ "Універсал Банк" кредит у вигляді встановленого кредитного ліміту на рахунок у сумі 80 тисяч гривень. Сума заборгованості за наданими банком даними станом на 24.08.2023 року складає 102 762 гривень. Вона виконує обов'язки за договором, однак згідно з графіком щомісячних платежів до сум, що підлягають сплаті включається й автоматичне списання процентів, яке клієнтка вважає незаконним.

Відповідно до виписки про рух коштів від 26 вересня 2020 року, жінка активно користувалася платіжною карткою. Вона проводила розрахунки за послуги, товари, знімала готівку в банкоматах, здійснювала переказ коштів на інші рахунки, а також погашала розстрочку по витраті.

Яким було рішення суду? 

Жінці відмовили у задоволенні позову. Вона була ознайомлена саме з правилами, які діяли на час підписання анкети-заяви та відповідно до статей 3, 627 ЦК України добровільно погодилася на такі умови кредитного договору, взявши на себе відповідні зобов'язання.

"Впродовж двох років позивачка користувалась кредитними коштами, тобто обізнана з умовами їх користування. Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що вимоги до акціонерного товариства "Універсал Банк" про захист прав споживачів не підлягають задоволенню", - наголосили у суді. 

Андрій Шабельников висловлює свою думку щодо того, що бізнес може вимагати від країни зараз, в умовах війни. Чи це лише припинення тиску, чи можна очікувати на якісь преференції, наприклад, не мобілізацію працівників бізнесу, які сумлінно виконують свої податкові зобов'язання? Долучайтеся до нашого відео, щоб дізнатися думку експерта та зрозуміти, які можливості має бізнес у таких складних умовах.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.