У компанії Київміськбуд під час аудиту не знайшли порушень - деталі

Читать на русском

"Київміськбуду" необхідно 272,5 мільйона доларів дофінансування для покриття дефіциту коштів

Читать на русском
Київміськбуд
Аудит діяльності будівельної компанії "Київміськбуд"

"Київміськбуду" необхідно 272,5 мільйона доларів дофінансування для покриття дефіциту коштів

У діяльності будівельної компанії "Київміськбуд" не зафіксували фінансових порушень. Йдеться про період у 2020−2022 роках та в першому кварталі 2023 року. Згідно з висновком аудиторської фірми "НХД-Аудіт", житло не продавалося за заниженими цінами, виведення та списання активів не спостерігалося, а собівартість будівництва безпідставно не завищувалася.

Як повідомляє Forbes Ukraine, у середині листопада спеціально створена контрольна комісія Київської міськради ознайомилася з висновками аудиту і затвердила проміжний звіт результатів. У офіційному повідомленні сказано, що жодних порушень у діяльності "Київміськбуду" знайдено не було.

Комісія рекомендувала посилити контроль за фінансово-економічною діяльністю, збільшити склад наглядової ради до 5 осіб та придбати у "Київміськбуду" житло й обʼєкти соціальної інфраструктури. У своїх висновках комісія посилається на результати фінансового прогнозування, яке здійснила Ernst&Young. Водночас не згадуються ще дві компанії, які займалися аудитом – Baker Tilly та "НХД-Аудіт".

Аудитори Baker Tilly у своєму звіті повідомили, що компанія значно залежить від позикових коштів і станом на кінець 2022 року здатна фінансувати лише 8,7% активів шляхом власних коштів, на кінець першого півріччя 2023 року – 9%. Маловідома аудиторська фірма "НХД-Аудіт" надала ключовий висновок, що фінансових порушень у компанії зафіксовано не було.

Ernst& Young не перевіряв історичні показники діяльності компанії, а усі свої розрахунки проводив на основі даних, отриманих від представників "Київміськбуду". За консервативним сценарієм, який виглядає як найбільш реальний, компанії необхідно 272,5 мільйона доларів дофінансування для покриття дефіциту коштів. Водночас інвестори житла вимагають не визнавати результати аудиту, змінити менеджмент компанії та розглядати ситуацію по кожному ЖК окремо. Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник заявив, що "аудитори встановили, що діяльність "Київміськбуду" була порушена через зовнішні фактори – COVID-19, війну, фактор "Укрбуду".

Ситуація навколо "Київміськбуду" 

6 липня наглядова рада та правління ПрАТ "Київміськбуд" вирішили провести аудит компанії з залученням однієї з провідних міжнародних аудиторських фірм, голову компанії Ігоря Кушніра відсторонили від посади. Як повідомляли у пресслужбі забудовника, сума коштів для добудови 20 житлових комплексів із портфеля "Київміськбуду" становить 17,7 мільярда гривень. 20 липня оперативники проводили слідчі дії на обʼєктах, повʼязаних зі столичним забудовником.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.