Торгівля йде, грошей нема: у Києві комунальники-організатори ярмарок заплуталися у власних прибутках

До міського бюджету столиці від бурхливої діяльності та чималих заробітків КП Київська спадщина надходять лише крихти

ярмарок
Підприємство непогано заробляє на ярмарках, проте гроші десь "осідають"

Під час засідання тимчасової контрольної комісії Київради з питань перевірки видатків бюджету Києва, яке відбулося 10 жовтня 2024 року, виявилася несподівана і навіть скандальна інформація. Директор КП Київська спадщина, яке організовує продовольчі ярмарки у столиці, не знає, скільки коштів надійшло до міського бюджету від діяльності його підприємства. Сама "спадщина" перебуває на госпрозрахунку, тобто на самоокупності та самофінансуванні, та й заробило чимало - питання лише в тому, куди йдуть ці гроші.

Про це у Facebook повідомив голова Громадської ради при КМДА Геннадій Кривошея. Він стверджує, що Громрада отримала офіційну відповідь від Київської спадщини, згідно з якою кількість наданих послуг у 2023 році склала 42 532 торгових місця, а за І півріччя 2024 року - 20 848 торгових місць.

А от питання грошей навіть цікавіше: у 2023 році підприємство отримало на рахунок 10 млн. 188 тис. грн, з яких до міського бюджету було перераховано лишень 671 тис. грн. А за І півріччя 2024 року на рахунок підприємства  було отримано 6 млн. 138 тис. грн, з них до міського бюджету перераховано "аж" 492 тис. грн.

“За нашої інформацією, грошей підприємство отримало чимало, однак майже всі вони йдуть не в бюджет, а мабуть в чиїсь кишені. Директор КП "Київська спадщина" не знає, скільки коштів надійшло за 2023 рік до міського бюджету від діяльності його КП. І це він прийшов зі звітом на ТКК Київради з питань перевірки видатків бюджету Києва. Людина не володіє фінансовим станом підприємства. Можливо все тому, що вони працюють в тіні?”, - задався резонним питанням Геннадій Кривошея.

Виходить, що ярмарки, локації яких щотижня публікує КМДА, проводяться цілий рік і за будь-якої погоди, через них щотижня змінюють рух та маршрути громадського транспорту, і на них непогано заробляє КП "Київська спадщина". Але куди діваються гроші, якщо із зароблених 10 мільйонів до бюджету надходить менш, ніж 700 тисяч гривень - велике питання. Для порівняння, голова Громадської ради наводить приклад із КП "Житній ринок", який сплачує до бюджету 50% від оренди власних приміщень.

Чи дешевші муніципальні ярмарки за звичайні базари

Нагадаємо, Інформатор перевіряв, чи дійсно ціни на ярмарках менші за ті, що виставляють на продукти перекупники на столичних ринках та базарах. Ми подивилися актуальні ціни на декілька груп продуктів, що традиційно купують кияни: овочі-фрукти, м'ясо, молочні продукти та мед. А порівняли їх з цінами, які виставили на продукти на Житньому ринку, "традиційному" місці закупівлі для тисяч київських родин. Виявилося, що єдиним продуктом, який коштував дешевше на "консервативному" базарі, виявилося звичайне молоко.

Також Інформатор писав про демонтаж так званого “мусульманського ринку” – рядів кіосків зі східною вуличною їжею біля вулиці Дегтярівської. Ринок працював раз на тиждень, а всі торговці там споконвічні мусульмани.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube